| RAY a întrebat:

Cat de repede reusesti sa adormi? De cate te trezești noaptea? Dormi 7 ore pe noapte? Te simti somnoros ziua?

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ei bine, dorm *în medie* 8 ore din 24. Nu înseamnă că dorm opt ore în fiecare zi. Am zile lungi în care stau treaz și pe urmă dorm 12 sau 14 ore.

| Mosotti a răspuns:

Adormi destul de repede in maxim 30 de minute. Dorm si 12 ore, ma scol okey.

| Wr3nch a răspuns:

Depinde de cat de somn imi e./ De obicei nu ma trezesc. foarte rar daca cina a fost sarata ma trezesc sa beau apa. /Dorm intre 5 si 8, depinde de cata galagie fac vecinii. /Da, dar beau ceva cu cafeina si trece.

| Celcestietot a răspuns:

În ultima vreme nu cred că îmi ia mai mult de 15 minute. De vreo 3 ori, dar mai rar. Dorm și șapte și mai puține sau mai mult. Somnoros câteodată, alteori nu.

Acum răspunde-ți tu la întrebare happy.

| RAY explică (pentru Celcestietot):

In 30 de minute ca si voi, de 2, 3 ori pe noapte, dorm 4, 5 ore pe noapte, ziua sunt un zombi viu

| doctorandus a răspuns (pentru RAY):

Nu a sta treaz 24 ore te darama, ci nemancarea. Trebuie sa mananci bine (adica des) cand esti treaz mult timp. Pe urma dormi 12 ore si esti ca nou.

| mentholinks a răspuns:

In jur de jumate de ora. Ma trezesc de 2-3 ori poate de la pastilele de handicapat pe care le iau.

| Michaeel a răspuns:

Adorm în 30 de minute, maxim 2 ore. Dorm în jur de 5-8 ore pe noapte și ma trezesc mereu somnoros.