| Hmmmm a întrebat:

Ce ai alege dintre a face pe prostul si a face pe desteptul? De ce?

21 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Pe prostul n-am cum s-o fac, ca sunt deja. S-o fac pe destepul tot n-am cum, ca nu ma duce capu'.
La mine ploua acum. Imi vine s-o fac pe adormitul.

| cristi202 a răspuns (pentru Flav):

Ai dat unul din cele mai tari raspunsuri de pe TPU!happyhappy

| pwp a răspuns:

A face pe prostul. Daca as facer pe desteapta, as fi proasta big grin

| Luori a răspuns:

A face pe proasta cand consider ca situatia o cere. Din comoditate, sau lipsa chefului. S-o fac pe desteapta nu prea pot, ca-mi dau de gol prostia.

| cristi202 a răspuns:

A face pe prostul, Mai bine sa fiu vazut la inceput ca prost, si mai apoi sa e descopere ca nu e chiar asa, caci pot gindi inteligent, decit sa ma dau destept, si sa mi se vada mai apoi prostia.

| harciog a răspuns:

Pe amindoua dar depinde de situatie.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Si cand bei vodka faci pe beatul laughing

| harciog a răspuns (pentru Hombre):

Taci ma ca-mi lasa gura apa.Ma duc la serviciu iar la liber conduc, asa ca by, by vodka.

| EmaS a răspuns:

Nu ma intereseaza parerea unora despre persoana mea. Daca ei nu inteleg ceea ce inteleg eu, ma considera proasta. Nu ma afecteaza cu nimic, mie sa imi fie bine. Deci, egal!

| 4b a răspuns:

Hai s-o facem pe desteptii... poate asa o putem dobandi cu adevaratwinking

| foxsilver a răspuns:

As alege sa fac pe proasta, doar in conditiile in care acest lucru m-ar ajuta sa evit niste probleme, altfel nu.

| Evanna a răspuns:

Dacă fac pe deşteapta când nu e cazul, sunt proastă. Dacă fac pe proasta când e cazul, sunt deşteaptă.

| MariusCs a răspuns:

Depinde de situatie laughing Sunt momente in care cel mai bun lucru pe care il pot face este sa fac pe prostul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As face pe prostul, ca sa fiu in rand cu lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A face pe prostul te salvează uneori din unele situații!
Daca faci pe deșteptul apar probleme uneori pentru ca unele persoane te vor considera destept deși nu este și se vor baza pe tine la greu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai grav este cind esti prost si faci pe desteptul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Prostii par conceputi pe cale artificiala / Ca sunt multi, ai dracu', si n-au nici o boala"
Stii tu...

| thecakeisalie a răspuns:

Cu siguranta a face pe prostul ca sa ma 'dizolv in multime'.

| ThePathWalker a răspuns:

Printre prosti faci pe prostul, iar printre destepti pe desteptul
sau oare total invers?

| CreierSupersonic a răspuns:

Daca faci pe desteptul inseamna ca esti prost, iar daca faci pe prostul inseamna ca esti destept happy