| JustBlackNoGrey a întrebat:

Ce ai face pentru a te apara daca cineva ar intra la tine in casa prin efractie?
puteti chiar sa si descrieti si un oarecare scenariu, daca ajuta

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Am un ciomag pregătit după ușă pentru astfel de situații. Plus satârul din dotare din bucătărie dacă e nevoie.

| T0T a răspuns:

Îi dau cu ceva în cap și chem poliția laughing Sau îi dau cu șprei special(că tot m-am gândit în ultimul timp să achiziționez unul)

| JustBlackNoGrey explică (pentru T0T):

laughing
sau un aparat cu electrosoc

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Ii dai la bibilica una?))))
Spray pentru o eventuala bataie de strada?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Pentru orice. Avea un amic, abia a dat puțin pe lângă mine și mă ustura fața într-un hal.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Inseamna ca erau cu piper,, eficiente.
Se ia unul de tine, ii bagi un spray si l-ai distrus.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Nu era cu piper. Nu mai știu ce mi-a zis că avea însă era mai bun ca unul simplu cu piper.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Păi dacă îi dai fix în față poate și orbi. Așa nu îți murdărești mâinile și în același timp l-ai nenorocit pe viață laughing

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Sunt periculoase astea, cel mai bine e sa-ti vezi de treaba ta,, dar se gaseste cate unul candva sa si-o ceara si care nu sta in banca lui.