| Ralux a întrebat:

Ce alegeti?big grin o fata care nu o duce mintea(sa nu zic proasta) dar e cuminte sau o fata desteapta/inteligenta dar rebela? Argumentati raspunsurile.

Răspuns Câştigător
| Lizu. a răspuns:

Pai la cea p...asta(proasta)imi place ca e cuminte, si la cea rebele ca e desteapta.bine acum am ales doar calitatile de la ambele persoane. dar dupa parerea mea pot sa fi tot cuminte daca esti prost bota.oh go on oricum nu iti faci prea multi prieteni daca esti prost si mai ales daca esti si cuminte.asa fiind si desteapta si rebela parca e mult mai tentant pentru multi.niciodata nu te vei plictisi cu o asemena persoana. e ceva de genu:intru intr-o incurcatura pentru ca is rebela si fac ce ma taie capu, dar ma scot rpede intotdeauna ca ma duce capu si is inteligenta.tongueparerea meahappy

16 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Sunt prea modesta daca recunosc ca fac parte din a doua categorie?batting eyelashes)aa.si mai sunt si draguta:devil)

| Silvia a răspuns:

Semnele erau smug si laughing
De faptrolling on the floor

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu o prefer pe cea care o duce minte si este rebelahee heePt ca asa sunt si eu happyCateodata foarte rebela din pacate sad

| SweetCandy a răspuns:

Fetele cuminti nu sunt proaste.par asa doar pentru ca nu le baga nimeni in seama...insa dupa cv timp ele sunt cele care au de castigat...happy

| SweetCandy a răspuns:

Ok...
eu totusi aleg fetele cuminti si desteptebig grin

luciana
| luciana a răspuns:

As avea opinia mea : as alege o fata prostuta si cuminte, dar pe care cu multa rabdare, as invata-o sa cunoasca cat mai multe, - chiar,- m-as bucura de as reusi a-i fi un profesor ( pe care sa nu-l uite curand ) din mintea si inima ei... Poate fi o fata naiva dar, care incet, incet, sa invete din tainele cunoasterii, din cat mai multe domenii cu putiinta ( vezi filmul MY FAIR LADY ), - decat sa fie o rebela, versata si desteapta foc... asta este parerea mea, cu stima pentru. aceasta intrebare, Lucien.

| Mwhahahaa a răspuns:

devil...

Desteapta si rebela k minelaughing)

| pepe a răspuns:

Pe cea pe care nu o duce mintea poţi să îi mai îmbunătăţeşti IQ-ul, pe rebela nu poţi să o îmblânzeşti. Prefer fata cuminte.

| Chuck a răspuns:

Ce intrebari aiurea.

| Ralux explică:

Sweetcandy:
eu nu ma refeream ca fetele cuminti sunt proaste... dimpotriva dar zic asa daca o fata cuminte ar fi proasta

| funnymantm a răspuns:

Dar eu vreau fata desteapta si cuminte sad
tonguetongue

| DarKJoKeR a răspuns:

Iui ce noroc pe mine.Am dat peste o fata foarte inteligenta care e si cuminte:X.Ma contrazic singur:nu e noroc, e destin:X

| Ninja-Mistress a răspuns:

Aia rebelahee hee mama mama! i looove rebel girls :->

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, nu mai puneti intrebari de acest gen, pentru ca aici toata lumea alege ''inteligenta''. nu stiu cum se face, insa toti userii cauta cu inversunare ''inteligenta''iar cand ma uit la cum scriu si cum se exprima, ma ingrozesc. oare este atat de mare ipocrizia? sau ne place sa ne dam de ''persoane culte''? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stelutsamouva-hotaraste-te pana la urma, este sau nu proasta? si daca da, de unde ai dedus tu ca o fata proasta trebuie sa fie implicit cuminte, si invers, o fata cuminte trebuie sa fie neaparat proasta? incearca sa definesti cuvantul proasta, pentru ca la fel de bine, si o fata citita poate fi la randul ei proasta.

| mamamar a răspuns:

Pai a 2-a varianta. Ce pana mea. Sa iesi cu ea si sa uite ca vitica la tine cand ii zice o chestie mai desteapta. Dar si prima varianta e buna, pentru ca le poti duce usor de nas.