| mgtow a întrebat:

Ce alegeti in viata, sa traiti bine aruncand cu banii peste tot sau sa traiti intr-o minciuna amoroasa? Cand murim nu conteaza ce am tras dupa noi pentru ca nu vin realizarile pe lumea cealalta. Eu sant bun dar imi place sa trag dupa bani nu am incredere in femei

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Este bine sa nu fi ignorant,limirat,inchis la minte si rational,parerea mea,eu unu daca as facea banii as calatori prin toata lumea in scop stiintific,educativ,cultural si ca experienta personala,monogamia e un mit,asta nu inseamna ca femeile nu pot iubi,pur simplu ele sunt complicate din cauza ciclului,adica o fata te poate place la mentruatie si la ovulatie sa numai simta nimic,este complexa sexualitatea lor, vezi tu multi din complexe, frustrarile noastre sunt cauzate de monogamie, daca poligamia ar functiona am fi in nr mult mai mic si am fi majoritatea masculi care sa atraga sexul opus, monogamia a facut ca 80% din barbati sa nu atraga sexul opus

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru DracuIa):

Alooooooooo omule lasa-ma in pace, nu am ce discuta cu un om care ma judeca in lipsa si ma face in toate felurile doar ca nu sunt sectanct ca el

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru DracuIa):

Părintele Cleopa Ilie despre sectari: Au case de rugăciuni, dar acolo e casa satanei. Unde nu sînt preoți și Arhierei, nu este Hristos…Aceștia vin din străinătate, plătiți de masoni, să ne strice dreapta credință și ori­ginile noastre și rădăcina noastră de popor ortodox

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru DracuIa):

Bafta la lectiile de religie, pe care le ai cu prietena ta "sectanta"

ce prietena ma?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru DracuIa):

Omule vorbeam la modul trecut nu prezent

| Hammurabi a răspuns:

De ce chestia cu "trăitul într-o minciună amoroasă" ar fi o variantă?
Că doar nu te obligă nimeni să te bagi în așa ceva.
Sunt o grămadă de alte variante/relații cu o femeie încât să nu ajungi nici preșul de la ușa vreunei profitoare și nici cățelușul vreunei șantajiste sentimental.
Dacă putem deosebi animalele între ele, adică ne dăm seama pe care cățel îl putem mângâia și de care să ne ferim să nu ne muște, nu putem face o selecție și când vine vorba de femei?
Ce dracu', nu-ți poți da seama care e femeie serioasă și care e panaramă?
Eu zic că da. Doar că e necesar să analizăm situațiile în care ne băgăm, cu capul superior și nu cu ăla inferior. Și am fi scutiți de o grămadă de situații de cacao.

| mgtow explică (pentru Hammurabi):

Grea situatia cu astea, oricum eu aleg varianta de a avea o viata impreuna cu un robot sexual. Astept cred ca in 15 ani va fi disponibil si multe isi vor da cu ciocanu in cap daca acum nu stiu sa stea cu un om la casa lui. Multe cùrve betive si minore cu copii la ce sa ma astept cand stim ca tot sectorul a gaurito pe respectiva. Minciuna amoroasa e pentru ca fiecare zice am avut 2-3 parteneri si te-am asteptat pe tine iubirea pu. llii vietii dar fiecare si.a avut istoricul damblagit si aleg o cale de rasuflare pana cand calca din nou stramb (el sau ea) si revine problema sau traiesc cu minciuna impreuna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pãi clar pe primul loc banii, dupã femeia.
Poti folosi hipergamia impotriva femeii. Cum si ele se folosesc de sex impotriva noastra.

| mgtow explică (pentru anonim_4396):

Ce e hipergamia? Al naibii toata ziua apar cuvinte noi in tineretul asta, peste cativa ani o sa vorbim chin chan tan tulu

| Hammurabi a răspuns (pentru mgtow):

laughing Adică nu te însori decât cu una cu o situație socială cel puțin egală cu a ta.

| mgtow explică (pentru Hammurabi):

Daca o tin asa niciodata nu ma insor, si asa nu am sperante de nunta. Multe baga droguri si JB pe gat

| Jannah a răspuns:

Aleg sa ma distrez, banii chiar aduc fericirea. Nu cred ca merita sa investesti prea multe sentimente sau prea multi bani intr-o relatie. Cunosc si persoane care au ajuns sa fie intretinuti financiar de amanta ( relatie cu beneficii ).