| anonim_4396 a întrebat:

Ce asteptari aveti de la un expert, cum ar trebui sa fie el?

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Sa perceapa realmente acest site ca pe o comunitate. Sa doreasca sa ajute cu adevarat oamenii. Sa dea raspunsuri inteligibile si de un real folos si sa puna si ceva suflet in ele. Sa fie capabil de a depasi micile incomoditati datorate unor raspunsuri date de catre cativa useri, care nu sunt tocmai potrivite cu politica acestui site. Sa fie pozitiv total, deci sa stie sa se abtina de la riposte. La urma urmei aceasta ar fi o dovada de inteligenta. In masura in care timpul ii permite, sa fie destul de activ, iar aceasta activitate sa se reflecte si in intrebarile pe care le pune. Functie de categoria in care acestea se incadreaza, ele trebuie sa fie pline de continut si sa aiba sens intr-adevar. Sa fie sincer cu voturile date. Sa fie cu sufletul aici, printre noi.

7 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

@emanuellex, m-a descris perfect.@Lora are dreptate.Eu. modestia intruchipata.Viitorul raspuns va fi o critica la adresa expertilor. Finalul? Nimeni nu vrea sa fie, dar majoritatea suntem pentru ¨chenaras¨. Un viitor raspuns ma va intreba daca vreau si eu. O sa-i raspuns cand o sa-l amhee hee

| mircea a răspuns:

Ma astept ca expertul sa stie enorm de multe lucruri despre foarte putine lucruri. Altfel, este un fel de doua feluri, de care Romania este plina. Sa fim realisti, dom, le!

| dorinaugustin a răspuns:

Expert...grea intrebare, totusi si ei sunt oameni, poate stiu mai multe ca altii si sunt mai calificati in ceea ce fac; daca ceea ce fac este si un hobby...atunci omul merita sa fie calificat de expert! Parerea mea este ca nu hartia te califica intr-un fel sau altul, ci pasiunea cu care faci ceva, indiferent de domeniu.happy

| nekane a răspuns:

@bro, te plangi ca te site tot site-ul de mancacios laughingpai in postarea asta, singura ta preocupare a avut legatura cu mancarea laughing
Nu am asteptari deosebite de la experti, vorbim doar despre o titulatura pe care unii au obtinut-o foarte usor, in timp ce altii au asteptat cateva luni bune pentru a primi vestitul chenar potocaliu, cu toate ca si-au dovedit valoarea inca de la primele intalniri cu TPU.Deci...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa spun? Eu nu ma-ngras si nu slabesc daca am chenar portocaliu. Nu imi creste salariul si nici nu-mi scade, daca am o titulatura pe un site. Nu mi se umple frigideru si nici nu se goleste daca sint expert. Efectiv nu ma schimba cu nimic si nu-mi schimba viata cu nimic treaba asta. Este doar un spatiu virtual in acre poti avea orice titulatura si oricite decoratii si recunostinte, in viata reala ele sint inutile, deci nu are rost sa te zbati sa le obtii. Desigur ca nici nu voi primi portocala TPU, pentru ca sint prea ironic cu "periutele" si prea pus pe sotii in general. De ajutat ajut numai atunci cind se poate. Adica atunci cind apare o intrebare cu adevarat serioasa si nu pusa la misto sau din plictiseala. Atunci raspund si eu serios (sigur daca stiu raspunsul, daca pot ajuta, altfel nu intervin), pentru ca se impune lucrul asta. Si evident ca o fac fara sa ma mai leg de greselile gramaticale (pentru ca tot s-a dezbatut subiectul asta), aici fiind vorba de o persoana aflata in dificultate si faptul ca scrie sau nu corect efectiv nu conteaza. De altfel cred ca s-a observat ca desi multi scriu gresit, nu le atrag atentia, nu ma leg de oricine. Ma leg de gramatica celor pe care-i vad ca desi sint prosti cit cuprinde mai si pleznesc de ingimfare. Lor merita sa le dau peste nas si ma amuz pe seama lor. In rest, vorbesc cu multi useri pe site si pe mess, care nu prea nimeresc locul cratimei si mai fac dezacorduri, dar nu numai ca nu ii ironizez, nici macar nu le atrag atentia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

miren, pai trebuie sa pap mult, ca altfel lesin la antrenament laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baaaa, ce va mai roade pe voi... Cine va da voie (tie si celor ca tine) pe site-ul asta? Fa un blog si, poti scrie acolo tampeniile tale.