| Alllllexandra a întrebat:

Ce ati face daca ati locui intr-o casa in care au murit doi oameni si daca parintii tai ar ocoli subiectul cu teama in ochi? vreau sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Dyutzza a răspuns:

Sincer nu cred ca este nimic anormal daca locuiesti intr-o casa in care au murit doi oameni, cred ca fiecare casa are o istorie a ei in care au trait oameni sau au murit oameni iar daca parintii mei ar ocoli subiectul probabil ar suferi din cauza pierderii acelor persoane sau din alte motive. De obicei trebuie sa fim mai realisti deoarece se intampla ca sa fim uneori influentati de anumite emisiuni sau documentare tv care au ca tema fenomenele paranormale. In concluzie eu nu m-as panica si as privi lucrurile normal.

4 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Nu e nimic de facut...
Au murit si asta e. Daca parintii evita subiectul e pentru ca nu vor sa te sperie pe tine cu povesti...

| AnneMarri a răspuns:

Eu trăiesc într-o casă unde au murit 10 oameni ( pe bune ) şi, probabil, unde eu tastez acum ei şi-au dat ultima suflare. Ce fac? Tastez. Sau, ar trebui să aştept să-mi tasteze ei?
Stai liniştită, nu există fantome şi chestii d-astea, sunt numai poveşti de speriat oamenii slabi de înger. oh go on

| ЩΛIƬIПGFӨЯƬΉΣΣПD a răspuns:

Idem si la mine!
noi o sa ne mutam curandwinking
[s`au intamplat multe in ultima vreme: cineva striga de afara cu voce de femeie, si cand iesim strada e pustie o.O, latra cainii degeaba, bate "cineva" in geam si nu e nimenistraight face. mai multebig grin ]

| adynanedy a răspuns:

Daca esti mai sensibil/a de fel.nu faci nimic; considera ca nu s-a intamplat nimic si ca aceea casa e avoastra de cand s-a construit. daca nu esti sensibil/a, adica nu te sperii repede, afla tu ce s-a intmplat.dar oricum fantomele nu exista si daca ar exista nu apar asa la oricine.