| caciulitagri a întrebat:

Ce carti v au impresionat enorm? ce ati citit in ultimul timp? si ce recomandati?

4 răspunsuri:
| winchesters a răspuns:

Cartea care m`a impresionat: Singur pe lume
In ultimul timp am citit romane politiste.Agatha Christie.cum ar fi: moartea pe nil, cei 5 purcelusi, intalnire cu moartea.sunt interesante. ti le recomand!
PwP:*

| Adriana1019 a răspuns:

Cine a scris cartea "Mataniile"?

| iuliamariam a răspuns:

Idiotul de Dostoievski

| anonimm_6525 a răspuns:

Eu am citit mult in ultima vreme
1.Pe aripile vantului-e o carte exceptionala, o lectie de viata, o femeie curajoasa care este in stare sa infrunte orice
2.La rascruce de vanturi-o combinatie intre ura, razbunare, mister si dragoste
3. Jane Eyre-prezinta viata unei fetite orfane; poti aprecia ceea ce ai daca te uiti la mica Jane
4. Evadarea-James Clavell-o carte plina de intrigi, actiune si iubire pura
5.Twilight saga- m-a impresionat povestea enorm
6.Pasarea spin-prezinta iubirea interzisa dintre o femeie si un preot
7. Dama cu camelii-o poveste exceptionala de iubire(asta citesc eu in general), la care am plans cu multe lacrimi
8. Cele doua Diane-roman din timpurile mai vechi parca 1550 care te tine cu sufletul la gura pana in ultima clipa; iubirea prezenta din nou
9.Remember-misterul si indeciziile din viata unei femei sunt povestite cu multe inflacarare imbibata cu o dragoste insiropata
10.Anna Karenina-Nimic nu se compara cu scriitorii rusi; captivanta poveste de dragoste intre Anna si Vronski
11.Domnisoara Christina-o iubesc
Dupa cum observi toate sunt carti de dragoste; astea imi plac. Ti le recomand cu multa caldura.Am mai citit si Mara, Mataniile, Crima si pedeapsa(inca nu am terminat)si altele.Incearca si apoi spune-mi ce ti-a placut si ce nuwinking