| gemeni6226 a întrebat:

Ce credeti ca inseamna daca pe Facebook, cineva cu care sunteti doar cunostinte si cu care nu ati vorbit niciodata, va da poke?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Poate insemna ca acea persoana doreste sa te cunoasca sau ca a mai dat acest "poke" la mult mai multe persoane si fiind un timid asteapta sa se intample ceva
nu inteleg acesta forma de atragere a atentiei cuiva, mai ales cand nu ai sta de vorba in viata ta cu acea persoana, mi se pare un gest de timizi de astia frustrati dar in fine

| gemeni6226 explică (pentru Simpatic):

Da, mai ales ca e insurathappy

| Simpatic a răspuns (pentru gemeni6226):

Pe astia nu ii inteleg de ce se baga in seama cu femei straine, dar daca asta e gandirea lorwinking

| gemeni6226 explică (pentru Simpatic):

L=am sters si l-am pus pe ignor.

| Simpatic a răspuns (pentru gemeni6226):

In regula

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un fel de a "se" baga in seamă în mod indirect. Nu are curaj să-ți dea mesaj sau comentarii la postări și folosește această metodă.

| Standt a răspuns:

Ce este acest "poke"?

| vodami92 a răspuns:

Nu te place ar fi! sau nu ii place de tine! chestia este ca sunt obsedati de astia! iti dau nu stiu cate poke-uri!