| PainTech a întrebat:

Ce credeți că puteți afla despre o persoana doar din muzica pe care o asculta?

Credeți că puteți reconstitui evenimentele majore din viața persoanei respective doar din evoluția tipurilor de muzica ascultată?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Muzica pe care o persoana o asculta reprezinta starea sa sufleteasca la momentul respectiv,, deci starea sufleteasca se poate reconstitui dar ca ce evenimente au dus la starea respectiva nu, deoarece daca asculta piese triste nu poti da seama de ce este trist si-a pierdut iubirea, i-a murit cineva sau doar a fost prost tratat-a de cineva.La fel valabil si cu piesele de alt gen nu sti ce a determinat in mod exact starea respectiva.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu ascult toate genurile de muzica si de toate felurile cum îmi vine cheful, este adevarat ca cand m-am despartit de iubita mea da ascultam mai multe piese triste decat in mod normal, dar asta nu este ceva sigur

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Chiar așa nu se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu chiar, dar judec în unele cazuri.muzica pe care o asculți indiferent cine ești, te reprezintă.

Clasicele
rap, îmi dau seama că acea persoana in 8 din 10 cazuri a fumat marijuana. Și de tiparul caracterului.
Manelele e clar că cocalarii curwele și pitipoancele. Asculta. In mare.

"Evenimente majore" adică? Nu cred că pot afla mari secrete despre persoane dar îmi pot forma idei. De obicei proaste până mi de dovedește contrariul.