| Alexxiax98 a întrebat:

Ce credeti despre legalizarea nuditatii in public?

39 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Asta e o chestiune care nu o sa fie niciodata aprobata, oricat de progresisti am ajunge nu o sa fie legalizat asa ceva. Nici macar nu are sens, toate cacaturile ar ajunge pe corpul tau, insecte, scuipati, grasimi, etc. Nu ai mai fi ferit de curent si toate cele.

E ca si cum am dezbate legalizarea casatoriei dintre oameni si animale, ceva care oricat de fantezist am simula asta, ar ramane doar la nivel de fantezie.

| RAY a răspuns:

Ce faci vara esti dezbracata apoi ingheti de frig in restul anului, omul sa imbracat datorita frigului, ironic am plecat din africa am pierdut blana si apoi am regretat si ne-am folosit creativitatea purtand hainele altor animale, ca sa fi mereu dezbracat ai avea nevoie de temperaturi constante plus 20 de grade tot anul, exista plaje pentru nudisti

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Adică să te plimbi gol pe stradă când ai chef?
Cred că este o idee creață de tot.

| Plato a răspuns (pentru sadrian46):

Cat subinteles. laughing

| sadrian46 a răspuns (pentru Plato):

Da, este.
Convenția că dacă suntem îmbrăcați, atunci dezbrăcarea o lăsăm pentru zona relațiilor intime este acceptată încă de pe vremea lui Adam și Eva. Îmbrăcămintea se armonizează cu mintea și aduce ordine în lume. Să contești ordinea ca pussy girls din Rusia ține de un terorism moral. Așa că, legalizarea prostituției, văd pentru asta un sens, e o prestare de servicii, dar expunerea mădularelor pe stradă ca la vitrinele de pe străzile cu felinare roșii, ce sens ar avea.
Nici unul.

| Plato a răspuns (pentru sadrian46):

Eu m-am gandit la cu totul altceva cand am zis de subinteles, dar acum nu mai zic ca dau prost. laughing

| sadrian46 a răspuns (pentru Plato):

Poți să zici, căci dacă sunt mai multe păreri adevărul iese la iveală din ele.

| Plato a răspuns (pentru sadrian46):

Nah, ii las pe cei cu imaginatie sa-si dea seama.

| sadrian46 a răspuns (pentru Plato):

Eu am imaginație și am și experiența de la 9 ani de viață până acum.
Mi se întâmplă uneori, recunosc că nu chiar zilnic, și nu cu orice femeie, sau fată, nu neapărat cu cea mai faină din parcare, că, trec pe lângă ea, și poate că la nivel mintal nici nu mă gândesc prea tare la ea, e doar o trecătoare de pe stradă și mi se scoală.
Și ce spune imaginația mea.
Așa cum sugerează cea care a provocat discuția aici, să se legifereze că e voie să ieși pe stradă fără chiloți. Vă puteți imagina ce scene dinamice și pline de substanță vor avea loc pe stradă când se întâlnesc unii ca mine cu unele. La intersectare se scoală la orizontală, după ce a trecut, se relaxează, unii mai aprinși vor vrea să rezolve acolo pe loc, ca să poată apoi să treacă mai departe să își urmărească interesele. Da, în jungla amazoniană sau din Jawa, care stau toată ziua goi, că altă treabă n-au, acolo da, nu este nevoie să le dea parlamentul voie.

| Drimmero a răspuns:

Creatorii de moda si cei care fabrica hainele ar muri de foame, deci e o idee proasta.

| Plato a răspuns (pentru Drimmero):

Crezi ca, daca ar fi legal, toata lumea ar face-o?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Dacă tipul de la paine ar arată bine, as face-o oricum happy

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Si n-ai mai sta la coada, ca te-ar lasa lumea in fata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Numai avantaje am.

| Simpatic a răspuns:

De ce? vrei sa te apuci. care este rolul acestei intrebari. care tari europene doresc acest lucru?
exista locuri unde nudismul sau nuditatea este permisa, dar nu in spatii publice.
vrei sa te dezbraci in propriul spatiu nu este nicio problema, dar nuditatea la modul general oriunde si oricand nu va fi niciodata legalizata intr-un stat democrat, pentru ca tine de un drept fundamental al omuli si acesta se numeste dreptul la intimitate.
Nu ai vrea sa ii vezi pe unii cu trancanele scoase pe afara...

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sint pentru, atita vreme cit la barbati va fi optionala si la femei - cu exceptia celor peste 50 de ani si a celor obeze - obligatorie. Serios acum, ce e aia nuditate in public? Poate unii nu se simt bine in nudu' gol. Pentru cei care se simt bine, exista comunitati de nudisti unde pot sta asa non-stop sau cel putin plaje pe felia asta.

| Freya1 a răspuns:

Mare brânză.La cati/cate umbla aproape dezbrăcate pe strada nu stiu ce le mai poti dezgoli.

| OldSoul a răspuns:

Pro.

Asa o sa aiba si fetele o scuza sa violeze barbatii.

| RainmakerX a răspuns:

Suntem mult prea prosti pentru a fi pregatiti de asa ceva laughing
Astia vor sa nu lase femeile sa alapteze in public si voi va ganditi la nuditate in public. Mda, nu o sa se intample!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Cine a cerut așa ceva?

| Endoryus a răspuns:

O prostie

| Algo098 a răspuns:

Ar fi ceva de vis. Cei care au ce arata vor arata, cei care nu, vor ramane mai imbracati. Se vor crea si haine speciale, fie cu deschidere in zona, fie transparente. Din nefericire nu cred ca voi mai trai sa prind si lucrul asta.

| Algo098 a răspuns:

Ar fi interesant sa existe macar niste magazine, spitale, mall-uri, spa-uri, cluburi si asa mai departe, unde toti clientii sa poata intra numai dupa ce-si lasa toate hainele la intrare.

| Irinel15123532 a răspuns:

O mai mare prostie nu cred ca am auzit. In loc sa evoluam se pare ca involuam.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu îmi dau seama cum ai putut avea o astfel de idee.
Oricum moda cam aici ne-a adus. Ai vrea să fie și legal?laughing
Îmi vine să vomit...

| Alexxiax98 explică (pentru anonim_4396):

Nu e ideea mea, am vazut ca se pune problema. Sunt ceva grupuri care protesteaza pentru "naturalete".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
Sexul si-ar pierde jumătate din farmec asa.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Macar atunci chiar ai putea spune "te-am inselat din greseala, s-a intors dintr-o data tipul din fata mea cand stateam la coada la paine"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta pare ca o idee de prost gust dupa ce te lasa iubita sa faci din nuditatea altora, arta : ))

E o idee proasta, ca se uita oamenii urat.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Bune la suflet, desigur.

| chuckmanson a răspuns:

Trebuie să se legalizeze imediat!laughinglaughinglaughinglaughing
La fel și marijuanna!

| CdeMetal a răspuns:

Pai nu m-ar deranja, dar eu n-as putea umbla gol pe strada, daca o fac altii e treaba lor laughing

| gogu220 a răspuns:

Asta se numeşte exchibiţionism şi este un fel de boală mintală, pe care oamenii o fac de mii de ani, indiferent de statutul social, dar nu a fost şi nu va fi niciodată legalizată.

| OrdanKarris a răspuns:

Nu prea e indicat.

| christine99 a răspuns:

Cei care vor sa faca asta o fac oricum, nu le trebuie legi laughing

| Dece5 a răspuns:

As fi pentru si ar fi chiar interesant, insa sunt convins 100% ca nu se va face niciodata asa ceva, dar ca intrebare e OK.

| Superior a răspuns (pentru Dece5):

Dupa ar fi necesara si legalizarea violului.

| Dece5 a răspuns:

Apreciez intrebarea happy si inzecit mai mult pe cea care o pune.