| Smarandica a întrebat:

Ce crezi? Banii aduc sau nu fericirea?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Banii sunt o completare.
Pa, pa.

| Cσσкiє a răspuns:

Uneori o aduc, dar când eşti trist şi plângi nu cred că mai ai chef de nimic, mai ales de o şedinţă de " shopinguit "... ( Ia să vedem câţi " Stupid " primesc )

Abh
| Abh a răspuns:

Cu siguranta o intretin.

| Ea12345 a răspuns:

Banii nu aduc fericirea, dar fericirea aduce bani.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Cand dispui de sanatate, fericire si iubirea celor dragi ar fi minunat sa castigi la loterie, nu?
Iar daca ai o boala incurabila, poti avea toti banii din lume.ca nu au sens.
Deci, prin urmare banii aduc si avantaje si dezavantaje. Fericirea nu o aduc dar in schimb iti aduc o stare buna!
Numai bine!

| Hombre a răspuns:

Banii nu aduc fericirea dar se hraneste cu ei.

| Cryssbest a răspuns:

Banii aduc fericirea - asta e indiscutabil! O intretin (un alt fapt de asemenea indiscutabil), dar aduc si o gramada de responsabilitati! Moneda are doua fete, oameni buni! Cand afli ca te-ai imbogatit nu sari in sus strigand "Ura!" toata ziua, ci incepi sa te gandesti la investitiile ce urmeaza facute, la cum sa ii cheltui cat mai convenabil pentru tine si cei din jur, la ce vei face mai departe cu ei... IN FUNCTIE DE CUM VEI PROCEDA/ de cata responsabilitate iti asumi, de cata claritate mentala posezi plus felul in care gandesti, in functie de ASTA banii iti vor aduce fericirea.

| arn64 a răspuns:

Pai banii mi-ar aduce un telefon smecher (nokia n97 mini) si acel telefon mi-ar aduce fericirea big grin. Dar n-am neaparata nevoie de telefon ca sa fiu fericit. Concluzie: Banii uneori aduc fericirea, dar nu numai ei.

| Alien a răspuns:

Da, banii aduc fericirea!

| ::::Diana::::: a răspuns:

Nu! Banii nu aduc fericirea.Ei...nu mereu.De exemplu cand iau nota 10 la matematica.happyBanii nu mi-au adus aceasta fericire. Sper ca nu crezi ca vreau sa rad de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un fel de fericire, dar nu cea in adevaratul sens al cuvantului.
Esti constient de adevarata fericire cand toate aceste facilitati iti lipsesc, cand te bucuri de cele mai absurde lucruri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banii aduc fericire...aceasta fericire aduce tristete... iar tristetea provocata de bani aduce. MOARTEA