| nyoentox2002 a întrebat:

Ce este mai economic sa faci baie in cada sau duș? Alții spun că dus, alții cada! Eu daca fac un dus doar pe corp îmi ia maxim 5 minute, cu tot cu spălat pe cap maxim 8-10 minute! Sau depinde și de dimensiunea căzii, că de exemplu acasă la părinți e o cada mai mică, maxim daca încape 100 l până în gât!

4 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Nimeni nu umple cada si nimeni nu are o cada imensa, deci eu zic ca e la fel. Mie mi s-a infundat o data scurgerea la dus si atunci am vazut de fapt cata apa consum de obicei la un dus normal, nici macar nu ma spalasem pe cap atunci, era la fel cat se aduna si cand faceam baie in cada

| nyoentox2002 explică (pentru Furnicuta000):

Pai de exemplu la mine cada e mica, stau cu genunchii în sus, și cada lui bunica mea îmi întind picioarele că exemplu

| timidu89 a răspuns:

Dusul. Deoarece e mai rapid si ai nevoie de mai putina apa. Daca umpli cada cu apa sau pe jumatate...

| LisaJulie a răspuns:

Dușul! În cada se spune ca nu ești la fel de curat