| Luannah a întrebat:

Ce este un delicvent? Da-timi cat mai multe detalii si vreau sa stiu daca un delicvent trebuie sa fie neaparat copil/adolescent. Ce fac ei? Ce sunt ei si cum ii recunosti pe strada? E ok sa-mi dati si de pe net chestii, dau funda!big grin

Răspuns Câştigător
| DeeaDelirata a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa fie un adolescent.De obicei asa spun abele batrane: copil delicvent! laughingDar nu e asahappyNu toti adolescentii sunt delicventi, in nici-un cazwinkingDelicvent=cineva care a facut un delict penalbig grin sau asa cevatongue:@happy

1 răspuns:
| mpempa a răspuns:

Criminalităţii, penale, escroc, infractor delincvent, (jurisprudenta), delincvent juvenil, răufăcător (literar), haiduc...astept fundita!