| MrGabriela a întrebat:

Hei TPU am o prietena care ma intreaba tot felul de chestii despre adolescenti, iar eu momentan nu sunt si as vreau sa imi dati si mie tot felul de detalii despre adolescent...dau funda :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand esti adolescent lumea-i a ta! grijile sunt mici! in afara de scoala, prieten/ prietena/ haine/ telefon/ adidasi, haine, excursie, piscina, nu prea te mai preocupa alte probleme gen: ce-i dau lui ala micu la pachet la scoala, trebuie sa merg la magazin sa iau rechizite, trebuie platita intretinerea, fuga la munca ca ma da seful afara, al/a meu/mea sot/soata s-a imbatat si s-a culcat imbracat etc..adolescenta e frumoasa. si depinde cum ti-o faci frumoasa. daca stai si te gandesti ca in adolescenta ai cel mai lung concediu(vacanta mare) parca te simti altfel.adolescenta e faza in care incepi sa-ti pui imaginile din jurul tau in sertarasele adecvate: frumos, urat, execrabil, cocalaresc, gingas etc. adolescenta este perioada in care stomacul ti-e plin de fluturi! depinde si de fiecare in parte cat de loial ii este partenerului/ partenerei. adolescenta este scoala vietii. as putea sa-ti mai spun multe dar trebuie sa le acordam timp si altora.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ne spui ce chestii poate putem si noi sa-ti dam detalii!

| MrGabriela explică (pentru anonim_4396):

Chestii de genul:ce faci cand esti adolescent? cum e sa fii adolescent? ce nebunii faci ca adolescent? ....chestii din astea, acum si voi ca v-am spus ce chestii ar trebui sa imi dati mai multe detalii

| anonim_4396 a răspuns (pentru MrGabriela):

Cand esti adolescent lumea-i a ta! grijile sunt mici! in afara de scoala, prieten/ prietena/ haine/ telefon/ adidasi, haine, excursie, piscina, nu prea te mai preocupa alte probleme gen: ce-i dau lui ala micu la pachet la scoala, trebuie sa merg la magazin sa iau rechizite, trebuie platita intretinerea, fuga la munca ca ma da seful afara, al/a meu/mea sot/soata s-a imbatat si s-a culcat imbracat etc..adolescenta e frumoasa. si depinde cum ti-o faci frumoasa. daca stai si te gandesti ca in adolescenta ai cel mai lung concediu(vacanta mare) parca te simti altfel.adolescenta e faza in care incepi sa-ti pui imaginile din jurul tau in sertarasele adecvate: frumos, urat, execrabil, cocalaresc, gingas etc. adolescenta este perioada in care stomacul ti-e plin de fluturi! depinde si de fiecare in parte cat de loial ii este partenerului/ partenerei. adolescenta este scoala vietii. as putea sa-ti mai spun multe dar trebuie sa le acordam timp si altora.