| Aurelian12345 a întrebat:

Ce exercitii sunt pentru marirea vitezei ca o sa am probe la sport(clasa 10), eu alerg doar cand joc fotbal si rezist destul de bine. As putea scote un timp bun (sub 7 secunde la 50m si 11 secunde la 100m laughing ). Vreau sa reusesc dar vreau sa stiu cat ar trebui sa alerg pe saptamana

2 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.Eu la 50m am scos 7, 9.Sa bagat unu cu mingea in fata mea.sigh
Timpul la fete pentru 10 este de 8, 5.

Baftahappybig grin

| YTBDrawingBase a răspuns:

Io sunt a 10-a si am scos la 50 : 7. 8; puteam mai mult, da ma supara adidasu, dadea sa iasalaughing. si eu rezist..., da nu stiu catlaughing ca sa ai viteza, trebuie sa alergi pe zi 1km la normal.si seara pe la 4-5 sa alergi de vreo 15 ori pe 50. in fiecare zi.si de fiecare data sa dai cat mai mult, asta ii secretulhappy salu'