| Aurelian12345 a întrebat:

Vreau sa scot un timp bun la viteza pe 50 si 100m. S-ar putea sa dau probe la sport(clasa10) si acum scot 7 secunde la 50m si la 100 nu stiu. Am un coleg care se crede mare ca are viteza dar diferenta dintre mine si el e mica si vreau sa-l iau sa nu se mai creada asa bun. Un program sau ce ar trebui sa fac cel mai bine?

3 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

La suta de ce nu te-ai cronometrat? Pentru ca poti fi un sprinter de explozie, cu un start foarte bun, dar care se stinge la finish (desi 7 sec/ 50 m mi se pare un rezultat modest). Ai un coleg care se crede mai bun decat tine? Poti sa fi sigur ca in lumea asta sunt "n" persoane care chiar alearga suta mult mai bine decat tine! Daca scopul tau imediat este sa demonstrezi colegului ca esti mai bun decat el, ca "sa nu se mai creada asa bun", mai bine lasa-te de sport! Sportul inseamna in primul rand o competitie cu tine insuti, sa te stradui permanent sa-ti depasesti propriile recorduri. Si cand propriile recorduri vor putea fi comparate cu ale altora, atunci poti sa incerci sa faci ceva asa incat ceilalti "sa nu se mai creada asa buni"! Bafta!

| Nikk96 a răspuns:

Cam greu sa il intreci daca alearga mai repede ca tine.
Dar daca te antrenezi il vei invinge.
Du-te prin parcuri si alearga cu cronometrul o lungime aproximativa cu ce iti trebuie tie si incearca sa scoti un timp cat mai bun. E cam singurul lucru care il poti facehappy

| Memories a răspuns:

Antreneaza-te daca vrei neaparat sa il iei la viteza, dar iti trebuie timp.bft