| raisssa a întrebat:

Ce faceti pentru a va recastiga increderea in voi? pentru a pasi inainte cu optimism? oare sunt mai multi optimisti sau pesimisti in tara asta? eu...cred ca e evident unde ma situez, bine ca mi-a ramas puterea de a mai zambilaughing)

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

In prealabil trebuie sa te inarmezi cu veleitate simandicoasa si upavointa!
Trebuie sa constientizam ca viata este o lupta necontenita pe care n-avem voie s-o pierdem, trebuie sa ne urmam visurile si sa le implinim.
Avand in vedere actualitatea, tind sa cred ca vietuim intr-o tara unde cei pesimisti reprezinta majoritatea.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Eu sunt realistawhistling
Rar pic in butoiul cu melancolie si rar imi exteriorizez emotiile.Prefer sa pastrez pentru mine anumite aspecte si in timp asta a devenit un fel de mecanism de autoreglarewinking

April
| April a răspuns:

Spunandu-mi ca, asa cum sunt, nu mai exista o alta fiinta asemenea mie.Si incercand sa-mi descopar calitatile care ma fac unica.Fiindca este sigur ca am fost adusi in viata cu un scop. Iara acela nu poate fi de a voi sa ne intoarcem inainte de vreme si inainte ca insasi existenta sa fi hotarat, in lumea spiritelor din care am venit. Daca ti-a amas puterea de a zambi, nu-i deloc putin lucru.Inseamna ca sufletul tau viu si plin de speranta. Nu lipseste decat un mic imbold, o mica bucurie ca el sa renasca. Dar ceea ce ar spori instantaneu si profund placerea ta de a trai ar fi iubirea.

| Elena1234456 a răspuns:

Din pacate sunt pesimista, pentru ca in momentul de fata nu vad nicio parte plina a paharului.Increderea in mine mi-o pierdusem, dar am recastigat-o slabind (am fost o persoana aproape supraponderala).

| nobody_9468 a răspuns:

Ce ma face sa am incredere in mine? N-am un raspuns clar la aceasta intrebare, pot sa zic doar ca ma uit in oglinda, vorbesc cu mine insusi si ziua urmatoare ma imbrac si amchiez cum vreau eu, incat sa ma simt foarte bine in pielea mea{exterior}. Si oricum depinde care este motivul din cauza caruia trec printr-o pasa proasta.Nici acum nu ma simt foarte bine, dar stiu ac el nu m-a meritat nici un moment si ca e mai bine asa! Si, in plus, am 14 ani o viata inainte, plus bani de buzunarlaughing. Life is good, very good!

Bafta.