| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultate mi s-ar potrivi? sunt profil de mate-info, imi place matematica si info in special programarea dar cu fizica e mai nasol.
PS:sunt fata si am auzit ca fetele nu sunt bine privite in domeniul acesta, voi ce ziceti?

2 răspunsuri:
| ĦαvɘƑȕη a răspuns:

Eu am o vecina ce ste pe profil mate-info si ea mi-a zis ca ai putea sa te duci la o facultate de informatica/cibernetica...vezi si tu sau ai putea sa intrebi mai multa lume care te cunoaste detul de bine si BAFTA!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N clasele 9-10 faci 3 ore de fizica, in 11-12 vei avea cam 3-5, depinde de optional, pune-te pe invatat in vacanta, incearca sa cauti pe net toate lectiile de fizica din gimnaziu, crede-ma fizica nu e imposibila, poate nimeresti un profesor bun care iti va explica detaliat materia si nu vei avea probleme, eu in gimnaziu am avut un profesor de fizica extraordinar si nu am avut probleme, era unul dintre cei mai cinstiti si mai inteligenti oameni cunoscuti de mine, a fost ca al doilea tata al meu, mereu ne explica atent lectiile, era foarte amuzant dar si un om foarte serios, imi doresc ca cand voi avea varsta lui(57-58 ani) sa fiu un om la fel de inteligent ca si el. Eu am ales mate-info(intensiv informatica) in special pentru fizica. Daca vrei sa faci Politehnica(Automatica & Calculatoare) va trebui sa stii bine fizica, daca nu te vei descurca la fizica poti incerca ASE(Cibernetica).