| anonim_4396 a întrebat:

Ce gânduri aveți la 105 ani de la Marea Unire?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tot alea de la 104.

sper insa ca la 106 sa nu fim condusi de un partid cu nume de metal pretios

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Crezi tu ca vor vota românii AUR?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Au votat odată, de ce nu vor vota iar? Romanii sunt homofobi, religioși, le place scandalul și panarama, suficient de xenofobi și needucați financiar. Aur le gâdilă aceste defecte.

| dullcat a răspuns:

Ca si in ceilalti ani, e doar o zi, iar politicienii care isi bat joc de efortul si viata celor care au fost, sunt si vor fi, ma scarbeste destul de mult, mai ales cand se dau ei patrioti si se duc cu flori.De ziua nationala ar trebui toti tarati, obligatoriu, prin toate locurile din Romania care sunt blocate in alte secole.Asta as vrea sa vad la tv, nu paradele care nu imi inspira nimic.

| J0B0MAT a răspuns:

Apreciez mai mult ca oricând sacrificul celor care și-au dat viața pentru ca noi azi să trăim într-o țară unită, independentă, democrată.

| Hyperion7 a răspuns:

Că ușor-ușor n-o să mai existe nicio Românie