| Dragosdoar a întrebat:

Ce gust are carnea de caine?
Mi-ar place sa experimentez, dar nu stiu unde gasesc.

30 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Are gust de carne, difera gustul cumva? Eu mânc de toate și doar la peste miroasă diferit

| Mosotti a răspuns:

Pai prinde un caine mai mic, fa-i felu si probeaza (nu glumesc, si sa nu aud vaaaai ca e nebunie, crima, pentru ca si porcului ii facem felu si nu mai e nebunie si nici crima, ca tot animal e si ala pana la urma, vacile, puii, iepurii), si vezi cum e.
Dupa mine e carne ca toate carnurile in final, daca chinezii mananca, inseamna ca e buna.

Iei, cureti de par, speli si pui pe gratar o bucata si vezi daca e frageda si buna, acum depinde de caine ca daca e batran, carnea o sa fie tare cred, de aia am zis sa fie mai mic sa fim siguri ca e mai tinerel.
Eu nu am dorit inca sa incerc, ca altfel de mult incercam sa vad cum este.

| LostForForever a răspuns (pentru Mosotti):

Ma Mosoti tu chiar nu ești sănătoasă )))) cum aa spui la om sa facă așa ceva mai făcut sa rad cu glas ))))

| Mosotti a răspuns (pentru LostForForever):

Dar ce are draga? Cand tai vaci, vitei, oi, porci, pui, rate si gaste e vreo problema? Cu ce ar fi cainele diferit de astialalti? Ca doar nu e cainele mai cu mot, tot animal e ca si ceilalti.
E f normal ce am zis, vrei sa vezi cum e, faci in asa fel sa probezi, asta e, nu e problema. Altfel nu are cum sa probeze sa vada cum e.

Daca vrei pui ce se zice? "Taie un pui si vezi", exact asta am zis si eu.

| LostForForever a răspuns (pentru Mosotti):

Du-te ma Mosoti las-o naiba laughing)) in fine las-o așa ai dreptate

| Mosotti a răspuns (pentru LostForForever):

Pai explica putin sa inteleg si eu de ce ti se pare aiurea, ca din moment ce ai zis, trebuie sa stii si de ce, este interesant de ce consideri ca e chestie deplasata ce am zis.

| LostForForever a răspuns (pentru Mosotti):

Aiurea? laughing)) omule este toată Anormal sa faci așa Evă mai bine mor de foame decât sa fur pâine din gura altuia care știu ca a muncit pentru bani aia mai alea sa fac așa ceva la un câine pai câinele este prietenul cel mai bun al omului de ce Ia-o face așa ceva? Cu puteți gândit sau vrea așa ceva ce dreacu atâta mâncare este pe pământul și tot nu ajunge? De unde atâta cruzime de unde atâta Nebunie de unde atâta sânge rece atata anormalitate.

| Mosotti a răspuns (pentru LostForForever):

Vaaai, dar la porc de ce i-ai face asa ceva domne?! De ce sa nu gandesc, daca vreau caine, prind unul, ii fac felul si gata, ala pe care l-as face, NU e prietenul meu.
Sange rece nu e si cand tai celelalte animale?

Daca e dupa asta, hai sa nu mai taiem nici un animal, ca doar is egale intre ele nu? Sunt fiinte toate, de ce cainele ar fi mai presus? Nu vad de ce, e si el animal fix ca si celelalte.

| LostForForever a răspuns (pentru Mosotti):

Bine Mosoti las-o așa ai dreptate eu sunt eu așa sunt eu tu ești tu așa ești tu.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Eu as baga carne de caine, dar de pisica te as ucide daca ai face asa ceva

| Mosotti a răspuns (pentru LostForForever):

Pai am luat-o logic eu cum sunt eu, eu nu fac diferenta intre animale, tu faci, adica chestie cam incorecta, ca si cum cainele are 4 coa-e, n-are deloc.
Corect e sa nu mai sacrificam nici un animal daca e sa ne luam dupa sangele rece.

Bine, nu sunt de acord cu sacrificarea brutala a animalelor, ci metoda buna cu electrocutarea si dupa aia, ca sa nu simta nimic animalul ala, cum e la abator, dar mai fac asta si unii la tara care au porci, ii adoarme brusc, si gata.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai caine, pisica, e tot aia la o adica, insa la pisica ce sa alegi? Ca e mica. Chinezii mananca caini, pisici n-am auzit ca ar manca.
Si cainele si pisica si porcul si vaca si pasarile sunt animale egale intre ele, ori nu mai sacrificam pe nici unul, ori oricare din ele poate cadea la sacrificat, asa e corect, nu e pisica sau cainele mai smecher.

| LostForForever a răspuns (pentru Mosotti):

Mosoti sunt la masa laughing)lasă ma sa mănâncă revin eu cu răspunsul meu stai sa mănâncă și eu puțin cât mai pot ca mi-ai dat stomacul peste cap laughing) cu câini și pisicile tale laughing)

| Mosotti a răspuns (pentru LostForForever):

Pofta buna, lasa draga ca e carne pana la urma, ca e de caine, de pisica, de pui, de vaca, de iepure, de porc, caracatita, pasare, delfin, sarpe. Nu trebuie sa ti se faca rau, daca la chinezi nu li se face rau, de ce ti s-ar face tie?

Aia de cioara am auzit ca are gust rau, in rest banui ca-s bune mai toate, doar ca unele-s mai fade pentru ca-s mai slabe, altele mai bune ca-s impanate si cu ceva grasime. De es aia de cal e mai fada pentru ca are putina grasime, dar merge.
Si unele carnuri is mai tari, altele mai fragede, in rest e okey.

Asa cum musulmanii nu suporta porcul, dar asta e din prostia educatiei, daca ar sti ei ce buna e carnea, mmmm, si-ar schimba parerea din start.

| LostForForever a răspuns (pentru Mosotti):

Bine mosoti ma bag la somn mosoti ai grija de tine am citit tot ce mi-ai spus da pentrucă clipesc mult ca ma loat somnul rău nu am înțeles mai nimic ma bag la somn ai grija de tine și lasă pisicile și câini in pace deja parca te văd ca faci pisica la grătar laughing))

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Imi plac pisicile, cu câini am probleme mereu

| Mosotti a răspuns (pentru LostForForever):

Deocamdata n-am fost curios sa vad cum e pisica sau cainele pe gratar, dar daca o sa fiu vreodata, am sa rezolv problema. Dar cum e carne si aia si alealalte, nu sunt prea curios sa aflu cum e cainele si pisica, pentru ca nu consider ca e ceva asa special incat sa merite sa fiu curios.

Diferentele intre carnuri sunt doar doua in general:
1 - E mai tare sau mai frageda
2 - E mai grasa sau mai slaba

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Da, cainii sunt mai rai, pot da probleme.

| LostForForever a răspuns (pentru Mosotti):

Nu toți câini sunt la fel sa ști Mosoti

| Mosotti a răspuns (pentru LostForForever):

N-am zis ca toti cainii sunt la fel, unii caini pot face probleme, insa nici o pisica nu prea face probleme cand dai de ea pe unde dai.

| LostForForever a răspuns (pentru Mosotti):

A bine Mosoti atunci ai grija de tine

| Dragosdoar explică (pentru Mosotti):

Pai sa vad unde prind unul fara speranta si subnutrit,ca poate asa Ii termin si suferinta.
Si da, daca ar fi sa tin cont de cruzime si alte chestii nu as mai manca porc, si porci sunt foarte inteligenti si senzitivi. Cand tai un porc tipa ca dreaku, ceea ce e un semn clar ca sunt fiinte mai complexe decat percepem noi la modul general. Un porc sufera frate, exact ca un caine

| Mosotti a răspuns (pentru Dragosdoar):

Exact, toate animalele care le tai sufera in egala masura, asa ca de ce ar fi cainele mai deosebit? Ori nu mai taiem pe nimeni, ori taiem si cainele sau pisica, mi se pare logic.
Nu vad de ce as face o diferenta intre ei!

Gasesti un caine mai asa, si pac, aia e. Ce, doar porcu? Nu e corect.

Cine face diferenta intre ei, n-are nici o logica, nu se justifica acea diferenta atat timp cat toate-s fiinte in mod egal.
Adica sa tai un caine e sange rece, dar cand tai vaca sau porcu nu e, pai de ce?! Unde-i logica?

| zogolina a răspuns (pentru Mosotti):

Porci,vacile,gainele etc... Sunt animale domestice dar caini, pisicele, hamsteri aunt animale de companie

| Mosotti a răspuns (pentru zogolina):

Si nu sunt toate vietati?! Nu conteaza pentru ce sunt, de ce sa faci discriminare? Adica de facem, unu crapa si altul nu asa dupa cum ni se scoala?
Pai atunci daca tu tai porcu, de ce n-as taia si eu cainele din varii motive?! E un exemplu doar.
E ca si cum daca omori un roman e penal, daca omori un evreu nu e, pai nu sunt oameni toti? Crima e ori pentru tot ori pentru nimeni.

| Simpatic a răspuns:

Ce curiozitati culinare fine ai si tu happy

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Un tip din Indonezia mi-a zis că are gust de pui, dar mi-a spus și că ei sunt atât de săraci încât mănâncă orice și taraba de la care cumpărase carnea nu specifica ce e, a aflat după de la vânzător când l-a întâlnit în alt context. Putea să fie șarpe sau kangur sau un cu perje, ei nu făceau mofturi pentru că era ieftină și atâta își permiteau (adică tipul ăsta, de exemplu, are o casă făcută din două lemne, gunoaie și frunze, ca niște animale trăiesc). Deci, părerea mea, nu poate să fie ceva de lux... laughing

| Lukasssz a răspuns:

Du-te in China si comanda la restaurantele lor happy

| NunuNini a răspuns:

Da, chinezii mananca, dar o anumita rasa de caini, nu oricare.

| LostForForever a răspuns:

La câta mâncare este pe pământul ăsta la carne de câine ați ajuns Nu va ajunge ce aveți in față pe masă Dumnezeu sa aiba mila de așa oamenii