| TwixTv a întrebat:

Ce ii spun unei fete cand ma intreaba "ce faci" evident nu pot spune ca "bine"! Vreau ceva..care sa o dau pe spate! laughing)
Si dupa asta ce mai vorbesc cu ea? Ce subiecte sa discut!

3 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Mă cam "dă pe spate" când cineva chiar răspunde la întrebarea aia. Nu știu de unde a venit moda cu "bine, tu?". Am întrebat ce faci, nu cum ești.
De fapt da, spune "bine, tu?" iar dacă răspunde "bine" întreab-o "dar cum ești?" n-o să se aștepte la asta.
Sau pune-te și tu să faci ceva interesant atunci când te aștepți să-ți scrie ca să ai ce să îi spui.
Despre ce vorbiți? Despre subiectele care vă interesează:ori pe tine, ori pe ea, ori pe amândoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i: "Mă duc la bibliotecă să împrumut o carte." O să vezi atunci.hee hee

| CezarinaLunaria a răspuns:

Ce naiba raspuns de dat pe spate sa dai la CE FACI laughing Ii zici ca te uiti la un serial si ca te-ai plictisit. Nici raspuns BN, TU? dar unul cat sa vada ca te intereseaza sa-i spui cate mai multe.