| MeisterSchnitzel a întrebat:

Ce impresie v-a făcut "Decameronul"? Ar trebui să-l citesc după "Divina Comedie"?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dragă șnițel, după cum vezi, la "intrebările" tale ce se vor a epata, nu răspunde nimeni.
Concluzia - dacă vrei să impresionezi (degeaba) pe cineva cu "elitismele" tale prăfuite, alege un (alt) site specializat

| mODIN a răspuns (pentru sierra1):

Eu tin sa mentionez ca asta e a treia intrebare de la el unde remarc ca intervii tu sa ii zici ca nu e nimeni interesat de subiectele pe care vrea el sa le discute. Nu te-ai gandit ca poate doar esti tu depasit si ca ar trebui sa-ti vezi de treaba? laughing

| sierra1 a răspuns (pentru mODIN):

" mODIN: Țin să menționez că..." văd la tine preocupări intelectuale ce mustesc și ele a cultură (de sfeclă să fie?).

https://www.tpu.ro/stiinta-si-filosofie/de-michel-foucault-ce-parere-aveti/

Suntem mândrii să te avem pe site