| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna cand un barbat va respinge?
V-a curtat o perioada si la un moment dat, interesul lui a scazut brusc.Nu va mai urmareste cu privirea oriunde va aflati,nu-l mai intereseaza cu cine stati de vorba la telefon(obisnuia sa asculte vocile care se auzeau in telefonul vostru),nu va mai scrie niciun mesaj si se face ca uita ca mai are numarul vostru de telefon, nu va mai suna niciodata.In paralel,ii trimite unei amice o sumedenie de mesaje si sta mereu numai in preajma ei, glumeste cu ea si ii cauta compania si la scoala si in privat acasa.Aflati asta de la ea ca se lauda a doua zi in fata prietenilor."Noi am vorbit aseara despre asta."Asta in vreme ce voi i-ati trimis un mesaj amical la care el nu a raspuns.
Ce inseamna acest comportament?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Inseamna ca nu te mai place. Sau ma rog, pe respectiva nu o mai place.
Poate s-au adunat cateva faze petrecute cu prima, care l-au deranjat, si a inceput sa nu-i mai placa, poate nu i-a mai placut cand a cunoscut-o mai in detaliu, sau poate e un nehotarat.
Daca a aparut alta 'amica', probabil e un nehotarat, sau prima fata n-a stiut sa-l atraga, si s-a simtit 'al nimanui', cand ar fi avut el nevoie de companie.
Oricum, fata pe care o respinge acum, ar trebui sa-si ia gandul de la el, chiar daca el o sa o mai 'bage in seama', din cand in cand. E pe planul 2, si nu are rost sa lupte de acolo, cand el deja spera la mai bun. Asa incep relatiile de rahat, cand unul "lupta"!

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Înseamnă că i se rupe (sufletul) de prima și nu mai e interesat de ea. Ce e așa greu? Băieții sunt ființe extrem de simple, niciodată nu fac lucruri cu înțelesuri ascunse, sau de tip „enigmă".