| cc a întrebat:

Buna tuturor,

S-ar putea sa vi se para o prostie insa ma adresez voua in cautarea unor sfaturi, pareri, sugestii.
Am cunoscut pe un site de dating un barbat mai mare cu 11 ani decat mine cu care am vorbit pe messenger si la telefon.
Cu greu m-am hotarat sa ma intalnesc cu el dincolo de ecranele calculatoarelor noastre.
Eu nu cred in dragoste si cu atat mai putin in dragoste la prima vedere (nu spun ca nu exista sau ca este un lucru gresit sa crezi in ele) dar intalnirea cu acest barbat m-a schimbat.
Am petrecut in compania lui doua ore la o cafea si am constat ca am in comun cu el multe lucruri dar mai ales ca ma completeaza.
Din ambitie nu i-am spus nimic despre toate gandurile ce m-au incercat in acele ore cu toate ca el mi-a spus raspicat ca ma place si ca isi doreste sa ma cunoasca mai bine.
Ne-am despartit amical si cateva ore mai tarziu mi-a trimis un mesaj pe telefon spunandu-mi ca s-a simtit extraordinar in compania mea si ca vrea sa ne intalnim cat de curand.
Nu i-am raspuns la mesaj si nici la telefonele ce au urmat nestiind cum sa procedez in situatia data.
Dupa cateva ore in care m-am framantat, mi-am luat inima in dinti si l-am sunat dar avea telefonul inchis.
Din prostie daca vreti, am dat curs unui impuls si i-am scris un mesaj spunandu-i si eu te plac, ce facem mai departe?
Mesajul meu a ramas fara feedback.
Cum ar trebui sa procedez in situatia data?

Va multumesc anticipat pentru ajutorul vostru,
CC

Răspuns Câştigător
| rebeca a răspuns:

Da, pot fi si alte lucruri la mijloc insa asta nu e din cauza varstei. Poate sa fie si doar cu un an mai mare si sa fie un om care doar din asta traieste, sa-si de-a intalniri pe internet. Sfatul meu e sa nu il mai cauti, iar daca te cauta el si chiar vrei sa te intalnesti cu el nu o face la el acasa sau mai stiu eu unde.Iesiti in oras la o cafea si atat pana reusesti sa il cunosti destul de bine si ai certitudinea ca ce spune e adevarat.Nu iti pune mari sperante, multe fete gresesc din punctul asta de vedere (pana si eu)... avem impresia ca e ceva diferit doar pentru ca e cu 10-15 ani mai mare.Nu e sub nici o forma opusul celor de varsta ta, pur si simplu e mai matur si stie sa puna altfel problema.Atat.Baftawinking

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Poate el doar racoleaza fete de pe net!
Eu zic sa fi mai atenta ca sunt multi care isi aleg fetele pentru o noapte de pe net!

| Bacemi a răspuns:

Ar fi mai bine daca ne-ai spune si o varsta. Situatia difera in functie de mai multe lucruri. Cati ani ai tu? Dar el? Poate avea diverse interese.

| candycarrie a răspuns:

Doamne fereste, chestiile de genul asta pot fi ftft periculoase.nu vreau sa par deplasata dar intalnirile asa de pe net cu barbati cu o varsta mult mai inaintata cu fete poate duce la violuri sau rapiri... tipu pare ciudat daca ti'a zis deja ca te place, ai grija ce faci si nu te arunca cu capul inainte la chestii de genul asta ca poti ft usor sa o patesti, nu ai fi nici prima, nici ultima fata. ai grija.

| cc explică:

Multumesc pentru raspunsurile voastre.
Sunt perfect constienta de toate riscurile pe care le implica o astfel de actiune.
Nu este ceva cu care ma mandresc, insa este o situatie cu care nu m-am mai confruntat si in momentul acesta orice sfat, sugestie, parere este binevenita.
Si pentru ca Bacemi m-a intrebat cati ani avem as vrea sa ii raspund eu am 25 de ani iar el are 36 de ani.

Multumesc,
C