| Adryannn a întrebat:

Ce inseamna carisma...de ex:"Iese in evidenta prin carisma lui"...nu este tematongue

Răspuns Câştigător
| DanyXhell a răspuns:

Poate ai observat ca in diverse imprejurari exista indivizi care impun respect prin simpla prezenta, atunci cand intra intr-o incapere toti intorc pribirea spre ei, cand vorbesc toata lumea se strange in jurul lor si ii asculta iar atunci cand dau mana cu tine iti transmit incredere. Care este secretul lor?

Secretul se numeste carisma. Acea capacitate de a-i magnetiza pe cei din jur si de a le transmite incredere. Un personaj carismatic are capacitatea de a se impune, de a fi luat drept reper si lider al unui grup mai mic sau mai mare de indivizi.

2 răspunsuri:
| Carllla a răspuns:

Adica simpatie, aspect fizic. :*

| geniuuu a răspuns:

Farmec