| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna dirigentie si ce facem acolo?happyFunda

Răspuns Câştigător
| Bya132 a răspuns:

Cred ca, dirigentia aste cea mai frumoasa orahappy.
~>Doamna/domnul diriginte/a!
facem o ora cu dirigintele/diriginta si in ea vorbimhappy! Va cunoasteti mai bine, vorbiti despre profesori ...multe altelehappyte asigur, o sa iti placa!

3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Dirigentia este o ora cu dirigintele clasei, ora la care se discuta problemele ivite la clasa, vi se spun notele de la diverse obiecte, vi se dau tot felul de informatii legate de scoala, etc. In general este o ora frumoasa, caci nu se asculta si nu se pun note. Doar absente.

| adelynaa a răspuns:

Ditigentia este o ora libera
o faci cu dirigintele claselei
iar in aceasta ora vorbiti deschis despre anumite lucru
puteti sa vb despre multe de ex:
o excursie sa o organizati
absente (vi le mai motiveazahappy
dar de obicei sunt teme despre care se vb la ora (comportamentul in sc... droguri alcool tutun... toleranta. violenta. etc despremulte se poate vorbi
scopul acestei ore este de a te deschide cat mai mult si cu ocazia asta sa va cunoastem mai bine intre voi