| Skynettt a întrebat:

Ce inseamna pentru voi a fi un "ciudat"?, astept parerile tuturor, oricine poate raspunde in limita bunului simt.

Răspuns Câştigător
| ToughCookie a răspuns:

Eu m-am tatuat recent pe o parte destul de mare a corpului si pot spune ca pot fi clasificata la categoria de ciudata. tatuajul nu este vizibil, poate doar sa merg la mare in rest este ascuns in permanenta. Nu pentru ca imi este rusine cu el ci pentru ca este ceva personal, ceva facut in amintirea bunicului pe care l-am uiubit foarte mult. Observ oameni de obicei la sala pentru ca acolo ma mai vad dezbracata care vb normal cu mine iar atunci cand observa tatuajul si marimea lui se schimba fata de mine, ma evita sau stau cu ochii pe mine in timpul antrenamentului. Asta ar fi o varianta la cuvantul ciudathappy Ca raspuns general? sa faci diferit lucrurile fata de alti oameni, sa nu fi obsedat de FB, sa nu bei pana nu mai stii cine esti, sa asculti muzica veche si lista poate continuahappy Cred ca pana la urma ciudat este un cuvant asociat oamenilor care sunt pur si simplu diferiti, in niciun caz ciudati!

4 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Sa fii ciudat inseamna sa fii diferit de majoritate. De aceea, sa fii ciudat in lumea asta e mult mai bine decat sa fii normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adică a fi ca mine?

| Bøøgey a răspuns:

Mai nou, a fi ciudat e deja al' mai tare adjectiv pe care poa' sa ti-l scuipe cineva. Ma pis pe ciudatenia lor. Deja ii enervant sa-i vezi cum fac lucruri pe care nu le-ar face in mod normal, doar ca sa-i clasifice ailalti ca fiind ciudati sau nebuni. Frate, ciudat poate sa insemne si un pui de popa alcoolic, zoofil care a violat o capra in podul lu' ta-su si, iertati-mi indrazneala, nu vad nimic de laudat aici. In fine, acum toti se cred speciali, neintelesi, inadaptati, toti au substraturi, toti au tragedii in viata, stii tu, d-astea, da' romana n-o stie mai niciunul asa cum ar trebui. Da' na, ce sa le si faci? Sa-i omori? E si ei suflete...

| MissDevilish666 a răspuns:

Pentru mine ciudat înseamnă a fi diferit.