| miauu a întrebat:

Ce inseamna pentru voi "dama de companie"?

Răspuns Câştigător
| Parintele a răspuns:

La modul concret este una pe care o iei dupa tine pe bani si care mai este si prostituata.

21 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

O persoana de sex feminin ce n-o pot numi femeie.

nony
| nony a răspuns:

Se zice ¨dama¨ de companie.Doamna cu companie nu prea se impaca. E prea mare contrastul.
Def : Dama de companie = prostituata pe multi bani.Curva.

| User a răspuns:

Curva de lux, pentru boshi.

| AndutzaAndu a răspuns:

Pe scurt este o prostituata pe care nu prea o poti numi "doamna", asa cred eu!

| miauu explică:

Am citit pe aciela dsp animatoare si mi-o trecut asta prin caplaughing

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Curvawinking

| Andreeagen a răspuns:

Dama de companie... ma refer la doua lucruri cand spui dama de companie
1 La o prostituata
2 La o femeie care are grije de o persoana (din cate stiu eu acum ceva vreme in urma asa se numeau acele femei care aveau grije de oameni in special de batrani)

Numai bine!

| udarb a răspuns:

O bunaciune care in principiu o platesti sa vorbeasca cu tine, dar face si alte lucruri.

| fefe_9932 a răspuns:

O femeie care trebuie platita pentru intretzinerea de relatzi sexuale dar imi este scarba sa ii zic femeie.

| xitty a răspuns:

Bitchlove strucklove strucklove struck

| ColorfulRainbow a răspuns:

Imi place raspunsul lui nony.
Total de acordwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dama de companie... vad ca nu au apelat prea multi la serviciile unei astfel de femei. In primul rand sa facem diferenta intre dama de companie si prostituatele obisnuite. Dama de companie te poate insoti la intalniri de afaceri, un weekend in strainatate, vorbeste cu tine, are cultura generala, studii superioare, scoala vietii... Nu oricine isi permite asa ceva, trebuie sa scoti cateva sute de euro pentru putine ore.
Nu in toate cazurile dama de companie este prostituata.
Dama de companie este femeia cu care poti schimba o vorba atunci cand te plictisesti sau femeia care iti creeaza o imagine.

| Nicu_Negrea_1968 a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect, gandesti foarte bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curvă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostituata de lux. ( accepta orice umilinta doar pentru bani si haine luxoase)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O femeie ce trebuie sa insoteasca prin multe locuri un barbat. Asa stiu eu, sau. se mai poate si o femeie doar pentru sex. Desi mai buna cred ca este prima varianta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A lady

| anna89 a răspuns:

Hello! In nici un caz dama de companie nu inseamna prostituata.In ultimul timp dama de companie a capatat acest contur datorita faptului ca oamenii sunt insuficient informati si se grabesc sa-si dea cu parerea.In trecut damele de companie erau cele mai inteligente si culte femei, deoarece doar ele aveau acces la biblioteci.Rolul damelor de companie este acela de a insoti persoanele importante (oameni de afaceri etc) la diferite intalniri, evenimente.Acest lucru nu implica si act sexual.In concluzie, cred ca dama de companie este o femeie cu o cultura generala vasta, fapt si pentru care oamenii importanti apeleaza la serviciile acesteia, deoarece aceasta ii imbunatateste imaginea.

| Ame_Xyann_1988 a răspuns:

Monica Gabor a fost si ea dama de companie.

| bubualyy a răspuns (pentru Ame_Xyann_1988):

Da' de unde stii ca Monica abor a fost,, dama de companie‘‘?¡

| geanina2112 a răspuns:

Dragii mei, din intamplare eu fac aceasta meserie.Va asigur ca nu inseamna prostituata sau ce mai zic unii.Ai dreptate anna89, ca sa fii dama de companie nu este usor.Sigur multi dintre cei care zic ca dama de companie inseamna prostituata,nu ar putea face aceasta meserie,din cauza lipsei de cultura generala si inteligenta.O dama de companie trebuie sa stie cel putin, cate un pic din tot, chiar si despre sporturi sau politica.O dama de companie este folosita pentru imbunatatirea imaginei a unei persoane importante! Nu este folosita pentru sex.