| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi o realizare in viata?

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Sunt mai multe, dar o sa zic cateva pe care le consider eu realizari : abilitatea de a lupta impotriva curentului; reusita din nimic, renasterea - crearea omului nou fara a fi ajutat de nimeni; depasirea mediei populatiei in orice este pozitiv; si in principal atingerea obiectivului, aceasta este considerata o lege fundamentala.

| SG1995 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, o realizare în viață înseamnă să construiești ceva ce ține toată viața, aici putem vorbim de relații inter-umane, de carieră, orice presupune o auto-îmbunătățire.

| AshesToAshes a răspuns:

O realizare este pentru mine orice acțiune care îți va afecta pozitiv viitorul. Fie că ai citit azi 5 pagini dintr-o carte, ai făcut 10 minute de mișcare, ai văzut un film care te-a marcat profund, astea toate sunt mici victorii care in timp se adună și te modelează într-o persoană mai bună.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru AshesToAshes):

Sunt foarte bune variantele pe care le-ai propus.