| T30D0RA a întrebat:

Ce inseamna pentru voi Sarbatoarea Invierii?

Răspuns Câştigător
| alexflor87 a răspuns:

Pentru fiecare ar trebui sa insemne mai mult decat o zi oarecare. Este o zi in care ne aducem aminte ca Fiul lui Dumnezeu a murit pentru noi, pentru pacatele noastre si a inviat a 3-a zi. Din pacate nu pre multi se gandesc la asta, ci la cozonaci, mancare si alte obiceiuri.

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Regasirea.Resucitarea partilor bune care desi zac pe targa inca nu au murithappy
Sentimentul ca cineva s-a sacrificat pentru ca eu sa contest originalitatea actului invierii
Si rusinea ca am ramas aceeasi persoana insolenta si incapatanatabig grin

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Un motiv perfect pentru un chef strasnic!

| Klara a răspuns:

Nimic nu inseamna teoretic. Doar o zi de stat acasa la TV rolling on the floor

| T30D0RA explică:

Nu e suficient ce ai zis, TraficantaDeSentimenteRoz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu thinking, ar trebui sa insemne ceva anume straight face.
Ziua in care a inviat Iisus straight face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@doraaa, pentru mine nu inseamna nimic mai mult straight face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noaptea Invierii este o noapte sfanta pentru toti crestinii. O sarbatoare care ne aduce pace in suflete si care ne lumineaza constiinta.