| Theo94 a întrebat:

Ce intelegeti prin manipularea opiniei publice?

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai tot ce se expune la tv/presa astea ce inseamna? prostirea poporului cu televizoru..nu?
Tv a ajuns efect negativ pentru majoritatea tineretului
O zi bunahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mass-media(mijloacele de comunicare in masa) tranzit noua, publicului informatii sub diferite forme stiri, documentare etc.
Ei bine, fiecare informatie iti da o parere(o opinie), informatia poate fi corecta, dar mai poate fi incorecta, "hiperbolizata" sau chiar mincinoasa(spre exemplu campaniile de promovare electoralalaughing)

Mass-media face "manipularea opiniei publice".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce vezi la televizor: reclame, mizerii de emisiuni despre scandaluri care nu s-au intamplat niciodata, telenovele romanesti de prost gust, care au pus copiii de 11 ani pe jar.

| AlinMarian95 a răspuns:

Un singur cuvant - Mass-media