| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ce iti doresti tu de la viata cu adevarat? Nu imi vorbi ca in filme,ca vrei sa ajungi doctor,ca vrei o casa,o familie si chestii din astea,vreau sa stiu ce iti doresti tu cu adevarat,fara rusine,daca iti doresti sa mananci mai multe chiftele decat familia ta la cina si nu poti atunci zi,daca te deranjeaza faptul ca prietenii tai nu te prea baga in seama zi,fara rusine,zi ca vrei sa traiesti cu acea persoana,ca vrei sa scapi de durere de masea,nu ascunde aceste dorinte,ele sunt adevaratele tale dorinte, ce naiba tot le ascunzi? De ce sa iti doresti ceva ce inima ta nu doreste? Ce vrei de la viata cu adevarat? Ce te deranjeaza la viata ta? Ca nu ai cada in casa si esti nevoit sa iesi afara sa urinezi? Ca maica-ta nu face mancarea care iti place? Ce vrei cu adevarat de la viata ta si ce te deranjeaza la ea? Sau inca simti rusine sa spui sau ti-e frica ca nu vei putea sa iti atingi dorintele?

6 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Bani. Banii aduc totul - sanatatea, fericirea, respectul.

| ShaOfHatred a răspuns:

Vreau sa mor happy

Răspuns utilizator avertizat
| ShaOfHatred a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Neeee,m-am plictisit de ea. Nu-i cer prea multe, ca stiu ca nu-mi da. Dar toti avem dreptul sa murim, nu?

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Vreau sa privesc lumea de sus.

| Mada1920 a răspuns:

Daca iti raspund la aceasta "intrebare",adormi. Imi doresc sa imi recapat linistea interioara,sa ma pot muta in noul apartament alaturi de persoana iubita,sa imi dispara frica de esec,sa nu mai fiu stresata la ordinea zilei, sa existe persoane in viata mea care sa mi se dedice asa cum fac si eu cu multe persoane, sa nu mai existe atata rautate si neinters intre persoanele dragi mie, imi doresc sa se schimbe partenerul meu astfel incat sa imi pot realiza visul. Mi-as dori sa pot fi mai increzatoare in tot ce urmeaza sa fac, sa nu traiesc o viata plina de monotonie si regret, si lista continua.