| anonim_4396 a întrebat:

Ce jocuri ( de carti ) pentru 2, imi puteti da? Daca spune-ti un joc (in afara de macao, tabinet, toci ) spune-ti si cum se joaca!

P. S: Pentru cel mai tare joc dau funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai uite jocul TROMBON. se joaca rapid si se poate juca in cati doriti! trebuie sa imparti jocurile dar si sa lasi un mic tean laoparte. Dupa puneti cartile jos si prin de exemplu spuneti: 1 dar de fapt poate fii 3 sau 5 sau etc puteti minti si celalalt daca crede ca ati mintit spune trombom daca nu nu si daca spune trombon trebuie sa iei o carte (cel acre a mintit) din acel teanc smd...

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acest joc se numeste minti. Amesteci cartile si inparti cinci. Ei o carte din pachet si o pui jos. Daca cartea este noua dai ce ai iar daca colegul cu care joci zice minti si tu mintai luai cartile daca nu minteai el lua cartile.

| gabytzu_5681 a răspuns:

Poate iti va place septica sau pocarul