| anonim_4396 a întrebat:

Ce meserie aveti/vreti sa urmati in viata?

Răspuns Câştigător
| FrumusicaSufletista a răspuns:

De o fica buna, de o soție cuminte, de o mamă iubitoare, cred ca sunt cele mai bune meseriihappyTu?

| RAY a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Mai rar fete ca tine

| raluk27 a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Si gura ta din ce-o sa manance? Iti da sotul bani de ciorapi?

| raluk27 a răspuns (pentru RAY):

O, da! Sa fii casnica, fara nicio sursa de venit, e o raritate, într-adevar!

| RAY a răspuns (pentru raluk27):

De ce o sotie cuminte este sinonim cu a fi fara venit? ambi pot munci si construi ceva impreuna, de asta am spus ca e ceva rar

| raluk27 a răspuns (pentru RAY):

Pentru ca intrebarea fusese "ce meserie aveți /vreti sa urmati in viata", iar domnisoara a spus ca a fi o sotie cuminte e cea mai buna meserie. Din cate stiu nu primesti bani, doar pentru că esti casatorita. Practic din raspunsul dumneaei, rezulta ca nu are alte aspiratii in afara de a fi sotie si mama.

| RAY a răspuns (pentru raluk27):

Daca e fata cuminte, harnica e ok daca sta acasa sa aiba grija de copii, dar sa ne intelegem asta e important, eu as acceptat-o asa cum e

| raluk27 a răspuns (pentru RAY):

Atunci sa nu te plangi de materialiste happy

| RAY a răspuns (pentru raluk27):

Pana la urma orice mascul plateste pentru sex

| raluk27 a răspuns (pentru RAY):

Nu. Orice mascul care sta cu o fomista.

| RAY a răspuns (pentru raluk27):

Noi specia umana nu suntem mai diferiti ca alti mai ales ca cimpenzei, o mica parte alfa are parte de sex gratis, majoritatea platesc pentru sex, acest lucru o dovedesc salarile care mereu barbati au mai mare ca femeile cand femeile castiga mai mult ca barbati ele dau divortul in procente de 70%, noi barbati stam pentru sex cu voi e ceva uman asta, voi sunteti atrase de o mica parte alfa cu ei o faceti gratis cu alti din interes material

| raluk27 a răspuns (pentru RAY):

Sunt femei care castiga mai bine decat barbatii, sunt femei care castiga la fel cat barbatii si sunt femei care castiga mai putin decat barbatii, dar diferenta e nesemnificativa. Si te asigur ca teoria asta a ta e o stupizenie. Nicio femeie independenta financiar sau care castiga destul de bine, nu se vinde pentru sex. Daca tie-ti place sa crezi ca esti egal cu un cimpanzeu, te priveste. Oamenii, spre deosebire de animale, au sentimente (de dragoste, de ura, de tristete etc.). Iar sentimentele apropie oamenii. Spune-mi un lucru: cu cat o plateste taica-tu pe maica-ta, mai ales pentru sex?

| RAY a răspuns (pentru raluk27):

Te asigur ca si cimpanzei au sentimente indentice ca a omul ba chiar animalele domestice au sentimente chiar mai profunde,sincere ca omul, sentimentele nu apropie oamenii,ne da un scop prin care ne apropiem de alti pentru a ne satisface interesele, si acele femei care castiga mai bine ca un barbat nu sta cu un sarantoc, degeaba ma contrizici realitatea nu o scimbe niste vorbe sa stii, tu stii ca eu spun adevarul dar te minti, pana la urma asa e omul se minte pe el insuti, minte pe alti

| RAY a răspuns (pentru raluk27):

Tati castiga mai mult ca mami si stau impreuna din compromis atat

| raluk27 a răspuns (pentru RAY):

Animalele nu au sentimente. E vorba despre atasament si atat. Un animal nu iubeste. Repet: tu n-ai decât sa te crezi egal cu un animal, eu voi continua sa cred ca omul e fiinta superioara.
Da, poate ca o femeie care castiga bine nu sta cu un sărăntoc, dar asta pentru că are standarde pe care le respectă, pentru că vrea pe cineva egal din punct de vedere social, dar barbatul respectiv nu va plati niciodată pentru sex.

| raluk27 a răspuns (pentru RAY):

Poate ai tai. Uite ce scrie in Codul civil, la art. 326:

Munca în gospodărie

Munca oricăruia dintre soţi în gospodărie şi pentru creşterea copiilor reprezintă o contribuţie la cheltuielile căsătoriei.

Deci mami ii spala ciorapii lui tati, gătește, calca si face curatenie. Chiar dacă tati castiga mai mult, nu înseamnă ca o plateste. Asta intelege mintisoara ta. Ca sfat: nu urca barbatii pe un piedestal, ca n-ai de ce.

| RAY a răspuns (pentru raluk27):

Eu ma consider animal se pare ca stiinta imi da dreptate, suntem animale cu toti, omul nu o fiinta superioara omul e acelasi ca orice animal ca avem ratiune e din cauza ca am evoluat mai mult partea acea din creier, un alt animal poate fugi mai repede el e superioar noua, daca omul ar fi superior ar fi peste orice animal superior, o pisica poate trai iarna in frig omul dezbracat nu rezista rea bine atunci cine e mai superior? care femeie sta cu un barbat care castiga egal cu ea? ca realitatea e diferita barbatul castiga mai mult ca femeie in 95% din cazuri

| RAY a răspuns (pentru raluk27):

Eu nu urc pe nimeni nici unde doar adevarul atat, indiferent cate argumente ai aduse ti-am spus ca realitatea nu o scimbi, barbatul plateste pentru sex majoritatea ti-am explicat si de ce, de ce barbatul ofera cadouri? de ce femeia te lasa cand nu ai banii? voi femeile iubiti o mica parte din barbati cu restul va compromiteti

| raluk27 a răspuns (pentru RAY):

Daca tu crezi că omul e animal... No comment
De ce ai tu senzația că e musai ca tipul sa castige mai mult? Si de ce nu ar sta o femeie cu un tip care castiga cat ea?

| RAY a răspuns (pentru raluk27):

Esti amuzanta chiar ce tim spus ca in 95% din cazuri barbatul castiga mai mult ca femeia, nu e afirmatie persoanala, e realitatea http://adevarul.ro/......index.html

daca tipul e printre cei 15% alfa si castiga egal cu ea va sta cu el, daca ea are 40 de ani si el 25 il tine doar pentru sex, ca si femeilor le place sexul, eu vorbeam de majoritatea, ca sunt barbati care fac sex pe gratis stiu asta, aia sunt alfa care emit atractie imediata

https://ro.wikipedia.org/wiki/Om
Omul (Homo sapiens sau Homo sapiens sapiens) este unicul membru existent din clada Hominini, o ramură a familiei Hominidae caracterizată prin postura verticală și locomoție bipedă; dexteritate manuală și utilizare avansată a uneltelor; și în general posesori ai celui mai complex creier și structură a organizării societății.[3][4] Biologii consideră că toți oamenii de azi sunt membri ai aceleiași subspecii numite Homo sapiens sapiens. Generic, oamenii sunt denumiți „rasa umană" sau „omenirea", iar membrii săi sunt cunoscuți ca „oameni" sau „ființe umane".

| raluk27 a răspuns (pentru RAY):

Tu nu discuti cu argumente. Ai citit doua articole mari si late, scrise de niste cretini, si ai câteva idei fixe (extrem de putine), pe care le postezi pana la obsesie. Nu ai argumente pentru a sustine ceea ce afirmi. Te contrazici de la o postare la alta.
Barbatul ofera cadouri pentru ca vrea el, pentru ca din start pleaca de la premisa ca un cadou rezolva orice. Iar asta il discrediteaza din start. Nu ii baga nimeni mana in buzunar. Iar daca sare din prima cu "atentii", fara sa vorbeasca inainte, din nou, problema este la el. Pentru că :
1. Prin asta demonstraza ca in afara de cadouri nu are altceva de oferit
2. Isi alege gresit tipe care fac sex in schimbul cadourilor.
Este o greșeală imensa sa generalizezi. Si stii de ce cumpara cadouri? Pentru ca nu mai sunt cum erau, pentru că nu pot curta o femeie cu fapte, cu gesturi, cu vorbe frumoase, pentru ca isi bat joc, pentru că nu se tin de cuvant. Lucrurile astea presupun un minimum de efort pe care nu sunt dispusi sa-l faca. Si atunci, poftim cadou!

| RAY a răspuns (pentru raluk27):

Eu spun sa terminam aici, ti-am spus realitatea ramane realitate

| raluk27 a răspuns (pentru RAY):

Dude, mi-ai dat linkul unui articol, in care se menționează faptul ca femeia castiga mai mult. laughing Si asta e o realitate pe care trebuie sa o acceptati: ca barbatii nu mai au "ascendentul" castigului asupra femeii. Iar daca e sa vorbim la nivelul de studii superioare, femeile castiga la fel sau chiar mai mult. Poti castiga bine si la 25 de ani. Nu e musai sa ai 40
Daca tu crezi ca valoarea unui partener se apreciaza in functie de cat castiga si sustii in continuare, fara argumente ca "barbatul plateste pentru sex", nu e de mirare ca pe oameni ii consideri animale.
Apropo, ai gustat niste Pedigree? Par delicioase. Cunosc multi caini dornici sa-si imparta culcușul.

| RAY a răspuns (pentru raluk27):

Nu ai inteles nimic din ce am scris, nb

35 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Raman sofer profesionist ca de obicei

| RAY a răspuns:

Informatica,pentru ca asta e vitorul

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Inginer laughing

| RainmakerX a răspuns:

Ceva IT related... cred... In cativa ani se pot schimba multe lucruri.winking

| R0R0 a răspuns:

Momentan sunt indecisă.

| Cameliapantiru a răspuns:

Sunt profesoara de romana, la liceu. E o profesie minunata, care reprezinta incununarea visului meu adolescentin, de a trece din banca la catedra, din clasa in cancelarie (am iubit mult scoala), o profesie plina de satsifactii si bucurii, care ma implineste ca profesionist, ca intelectual, dar mai ales ca om.

| Geanin a răspuns:

Endocrinolog tongue

Trsit crying

| alexandrualind a răspuns:

Informatician.

| syd a răspuns:

Taximetrist sau taxidermist

| Aberdeen a răspuns:

Arhitect.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avocat, procuror

| asperger a răspuns:

Profesor geografie si de istorie