| Biencutza1 a întrebat:

Ce metode as putea sa incerc ca sa imi schimb comportmentul? Adica as vrea sa fiu mai calma, sa nu ma enervez asa de repede si sa pot sa gestionez o situatie cand am nervi.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Nu este asa de simplu.
In primul rand incearca sa te autoobservi,sa intelegi ce anume a declansat starea de nervi.
Orgoliul ranit,rabdarea lipsa,etc.
Apoi un mic ajutor ar fi evitarea bauturilor si alimentelor excitante.
Cafea,alcool, tutun, ciocolata, Red Bull, alimente picante etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numără până la 10. Dacă nu merge, atunci ai o problemă, sincer, dude.