| anutza3000 a întrebat:

Buna TPU uneori ma enervez prea repede ce as putea face pentru a fi mai calma?

7 răspunsuri:
| LoriLoL a răspuns:

Sa fim seriosi in momentul cand ne enervam nu ne mai arde sa ne gandim la bianca dragusanu sau la altele.identifica cauza pentru care te-ai enervat..si fii sincera cu tine..ai avut dreptul/nevoie sa te enervezi? recunoaste atunci cand te enervezi din vina ta uneori si incearca sa vezi partile bune ale problemei.

| LoriLoL a răspuns:

Si daca totusi te ajuta muzica.asculta un gen de muzica prin care reusesti sa te descarci.in care traiesti ceea ce asculti

| zaratu a răspuns:

Sa asculti muzica cand esti nervoasa

| AR1373 a răspuns:

Pai ai putea sa te gandesti la ceva ce te incanta sau la ceva amuzant(uneori imi aduc aminte de faze amuzante din familie si ma apuca rasul instant, iar toata lumea se uita la mine).
Vorbeste cu cineva despre cea ce te supara(descarcarea emotionala nu da gres) sau cea mai rapida solutie cumpara ciocolata si uitate la TV la Bianca Dragusanu (iti trece cand vezi cat de prosti sunt unii oamenii)
Bafta happy

| JusttinaPanda a răspuns:

Cand esti la scoala si nu ai cum asculta muzica si esti nervoasa numara in gand pana la 10. Te va ajuta :*