| huuu a întrebat:

Ce parere aveti de homosexuali?

Răspuns Câştigător
NOname
| Inemes a răspuns (pentru NOname):

Imaginile alea valoreaza cat 1000 de cuvinte...

| NOname a răspuns (pentru Inemes):

Da...

| IMINENT a răspuns (pentru NOname):

Iote ma, ce profund big grin

| NOname a răspuns (pentru IMINENT):

Ptiu, să nu deochi!

| IMINENT a răspuns (pentru NOname):

Ce ma enerveaza atunci cand se dau 30 de raspunsuri la o intrebare, iar urmatoarele apar mai tarziu.
No, stii leacuri babesti? laughing

| NOname a răspuns (pentru IMINENT):

Nu, doar moșești.
Cică o țuică cu-n trabuc de țară e un fel de panaceu...

| IMINENT a răspuns (pentru NOname):

Mersi de tuica, da de fumat, eu nu fumez.

| NOname a răspuns (pentru IMINENT):

Bine faci.

| Dumnezău a răspuns (pentru NOname):

Except the rich.Kill the rich.All of them!

No,blondo,voi,suporterii ferventi,faceti o foarte mare eroare,zic eu.We have to care what they do in the bedroom,all of them, gay, straight or bisexual!

Vezi tu, oamenii e foarte prosti si pun botul la parerile altora, desi nu le sunt bagate pe gat.Azi unul zice ca homosexualitatea e normala, maine unul zice ca nu ar trebui sa ne intereseze daca oamenii fac incest, daca sunt majori, exista consimtamant si sunt vaccinati.Altul va zice ca nu il intereseaza zoofilia,atat timp cat nu se leaga de cainele/pisica sa.E un cerc vicios. Unde se va ajunge,asta e intrebarea mea?

Ajungem sa legiferam orice si sa o ardem ignorant fata de orice comportament sexual,doar pentru ca "it feels right"? Ajungem sa nu ne mai pese de absolut nimic,doar ca sa oferim libertate de orice fel oricui?

Cum eu sunt obsesiv-compulsiv si aproape schizofrenic,asa si acesti oameni,cu care nu am aproape nimic, dar care reprezinta, cum am mai zis des aici, un precedent cum n-a mai intalnit specia, au o deviatie psihica.Asta,poate,in general.Eu tot am dubii privind homosexualitatea unora, ce pare doar un snobism si o toana demna de toata hula.

| NOname a răspuns (pentru Dumnezău):

Îți știu părerea, Dumnezău. Nu era nevoie să te repeți.
Știi bine că nu-ți împărtășesc viziunea și o găsesc exagerată și deplasată.
Confunzi și amesteci niște lucruri (homosexualitate, incest, zoofilie...serios?!) doar ca să-ți justifici ura. Se vede clar că e prea trasă de păr toată povestea.

În ceea ce privește acest subiect, din păcate, cam semeni cu personajul din a doua imagine.
http://i.imgur.com/GsLbF.jpg

Ai ceva cu ei? Bine. Treaba ta. Dar lasă-mă pe mine să nu urăsc irațional și să plac pe cine și când vreau eu.
Seară bună.

| Dumnezău a răspuns (pentru NOname):

Neh,nu-i ura, e reticenta. Dupa cum iarasi, am mai zis, eu impart homosexualii in doua categorii, cei acceptabili si cei ce cauta sa se dea non-stop in spectacol.(n.r. parada gay anuala, de peste tot)

Stiu ca suna cam ridicol, dar dispretuiesc marea aceea de culoare ce-o revarsa "veselii", exuberanta aceea stupida si toata avangarda cu care vin ei.Ma rog, nici la heterosexuali nu-mi plac astea.

Pariul meu este totusi ca, dupa legalizarea homosexualitatii, nu va trece mult, iar incestul va fi si el legalizat.Hell,si zoofilia va fi legalizata nu mult timp dupa.Nu functionez dupa o concluzie ce trebuie justificata, nici dupa fapte irefutabile.Doar ca homosexualii sunt prea insistenti.Eu nu bag nimanui pe gat orientarea mea sexuala nimanui, nici nu fac parada cu veliere de 100 de mii de oameni, intr-un oras care zici ca-i creat pe tiparul oricarui comportament iresponsabil, copilaresco-retard si hedonist penal. (Amsterdam)

Nu neg si nu voi nega niciodata utilitatea homosexualilor.Insa,zic urmatoarea : au cam aceleasi procent de oameni utili societatii, ca cel al heterosexualilor. Vreo 70% bantuie degeaba.Asta n-o fi ceva rationament umanist,nici mizantrop nu-i,ci doar realitate, as tinde sa zic. Oscar Wilde era util, si HC Andersen, si Leonardo, dar si heterosexualii contemporani cu ei.

Doar sa n-o dea in ridicol.Asta o cer tuturor, indiferent de orientare, religie si orice altceva.

Ca sa ma rezum...
Ban this : http://imgur.com/PT5G6
Allow this : http://imgur.com/rwllw

Oricum ar fi, homosexualii tot pot pica nefast.Boala psihica, in caz ca e genetic, dorinta de atentie exagerata si penibilitate, daca nu e naturala si e un comportament insusit cu timpul.

| Paulla a răspuns (pentru Dumnezău):

Tu împarţi toţi oamenii în două categorii, folositiori, acceptabil, care aduc contribuţii(mai mult sau mai puţin importante) şi nefolositiori, carne de tun, cei ce asigură reproducerea speciei. Idee cu care sunt de acord, poate doar criteriile pe baza cărora îi împărţim mai diferă. Homosexual, heterosexual, bisexual... astea sunt doar alte etichete, scuze pentru a mai împărţi ură(eventual), mini-categorii(ca să le zic aşa). E ca muzica: de calitate şi proastă, iar apoi o poţi împărţi iar şi iar, după genuri, după aia, după celalată şi tot aşa.
De la homosexualitate până la zoofiile sunt totuşi paşi mulţi. Nu poţi să fii serios şi să-mi spui că-i acelaşi lucru să ţi-o tragi cu o persoană de acelaşi sex(cu o persoană care poţi să ai o relaţie ca şi cu una de sex opus, te poţi înţelge şi aşa mai departe) şi cu o capră -şi ştiu că n-ai spus asta-. Ştiu că dacă acorzi libertate la unii, care nu fac nimic greşit, se vor găsi alţii care să-şi dorească porţia lor de libertate -meritată sau nu-, ştiu că probabilitate ca incestul să fie aprobat va creşte. Dar nu poţi să-i lipseşti pe unii de libertate doar de frica altora.
N-am coerenţă după cum se vede, aşa că nu o mai lungesc aiurea, ideea de bază era că nu poţi să le interzici la UNII anumite drepturi, doar ca să nu se simtă ALŢII prea liberi să facă ce vor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

De ce te bagi in "asternuturile" mele si ma indesi cu nefolositori si eronati de-mi iese pe nas draguta?! Ia vezi-ti tu de treaba ta de user al anului 2010 si lasa-i pe altii sa respire! Stiu ca nici nu voi apasa "TRIMITE" bine ca voi mai avea inca 2 de astia in colectie. Nu arati decat ca esti ciudoasa, razbunatoare si ca de fapt nu-ti vezi de vietisoara ta. Bafta draga! Mergi si te controleaza sa fii sigura ca e totul in ordine laughing.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Maturizează-te și nu te criza pentru niște voturi, nu mai ai 10 ani!
Îmi exprim părea față de părerea oricui cum și când doresc. Pentru asta a și fost creată această funcție.

"...ma polueaza fonic si vizual. E dreptul meu sa le zic sa inceteze!"

Îți încalcă ei libertatea ta de om? Că tu pe a lor da!

Pe mine mă poluează vizual ignoranța, aroganța și intoleranța unora. Ai tu vreo problemă cu asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Eu cu tine nu ma intind la povesti ca nu cred sa am ceva de invatat. Iti ziceam doar asa ca sa nu se agraveze. Bafta multa si incearca te rog frumos sa te bagi mai putin in borsul meu!

74 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nebuni, nu stiu de unde a mai iesit nebunia asta de placere intre ambele sexe de acelasi gen dar e o aiureala mare. Poate nu au scoala vietii de au acea orientare.

| Demise a răspuns (pentru mgtow):

Asta vine de la sine, dacă ai o atracţie faţă de o persoană de acelaşi sex.

April
| April a răspuns:

Homosexualitatea nu e o boala si nu poate fi tratata; ea a existat de cand e omul om; eu am intalnit-o prima oara, oricat ar parea de ciudat, in dialogurile lui Platon, destul de tarziu, as zice.Socrate vorbeste in Banchetul, sau in Phaidros despre iubirea pentru tinerii frunmosi, el insusi, desi casatorit ciu Xantipa, fiind indragostit de frumosul Alcibiade.Mai tarziu am aflat ca si inteleptul imparat roman Hadrianus, l-a iubit pe Antinous, iar citind poezie greceasca antica am aflat despre poetesa Sapho, din insula Lesbos.Atunci am fost uimita si contrariata cumva, tributara fiind educatiei mele crestine.Azi,insa, inteleg ca natura umana este diversa, ca fiecare are dreptul sa fie ceea ce este, singurul lucru pe care l-as reprosa acestei minoritati sexuale fiind predilectia pentru marsuri colorate si oarecum exhibitioniste.Cand,unei cunostinte,barbat fermecator de altfel i-am reprosat acest lucru,mi-a raspuns:"Nu gasesti ca,dupa atatea secole de negare,avem dreptul sa ne afirmam identitatea?"Asa incat, nu condamn pe nimeni, nu judec un om dupa orientarea sa sexuala, dupa cum bine spune un alt repondent, si accept lumea asa cum ea este.La urma urmei, destinul nostru pare a fi sa alergam prin viata cautandu-ne perechea, nu-i asa?

| Zazu a răspuns (pentru April):

Ai zis ca esti cadru medical, o stim cu totii, dar cum spui ca e ceva patologic si in acelasi timp ca nu este o boala?!
Am sters mesajul de 5 ori, mi se pare ilar ceea ce spui, serios!
Ca om ai dreptul sa crezi ce vrei, dar ca profesional trebuie sa iti respecti meseria! Un cadru medical trebuie sa treaca peste stereotipurile umane si sa isi aduca aminte ca trebuie sa ajute oamenii prin prisma stiintei, nu prin prisma unei societati inchistate in stereotipuri mediocre.

April, scuze, nu era pentru tine!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
evident ca nu am o parere buna despre cei care practica "sporturi extreme" dar e alegerea lor si atat timp cat nu ma deranjeaza, nu am de ce sa ii acuz, fiecare "mananca" ce doreste.
O zi minunata sa aihappy

Abh
| Abh a răspuns:

Mi-e mila de ei. Au nevoie de tratament.

| IMINENT a răspuns (pentru Abh):

Da, si Leonadro da Vinci, Freddie Mercuri, Ceaikovsky, Oscar Wilde, Andersen si multi altii aveau nevoie de tratament deoarece erau homosexuali...

| Abh a răspuns (pentru IMINENT):

Sunt cadru medical, asa ca aceste orientari sexuale patologice nu mi se par" normale".

| IMINENT a răspuns (pentru Abh):

Tie, dar asta inseamna ca trebuie sa arunci cu noroi spunand despre practicanti ca is anormali?
Ce treaba are ce fac doua persoane in dormitor cu normalitatea?

| Abh a răspuns (pentru IMINENT):

De ce ti s-a parut ca "arunc cu noroi"? Doar mi-am expus parerea personala. Asta simt!

| IMINENT a răspuns (pentru Abh):

Ai spus ca au nevoie de tratament, de aici se deduce ca au nevoie de medic, ca is bolnavi etc.
Ai dreptu sa-ti spui parerea dar si eu am dreptu sa-mi spun parerea despre parerea ta.
Ia zi, cand ii citeai copilului tau Mica Sirena, mai simteai scarba?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Abh):

Tu lucrezi la pasarici, creierul e altceva. Dragostea (in cazul asta intre homos) este mai presus decat orice, inclusiv stiinta si religie.

| IMC90 a răspuns (pentru Abh):

Te rog sa ne explici patologia homosexualitatii. Astept nespus de curios sa aflu ce afectiune sta la baza acestei orientari sexuale (vreau procesul in detaliu, pe care un cadru medical desigur ca il va sti)

| Abh a răspuns (pentru IMINENT):

Nu sunt medic psihiatru ca sa expun cauzele homosexualitatii, asa ca nu te mai lua de mine.

| Abh a răspuns (pentru IMINENT):

Daca erai atent la raspunsul meu, vedeai ca am spus "mila", nicidecum "scarba". Numai bine!

| IMINENT a răspuns (pentru Abh):

Cine se ia de tine? laughing
Ma iau de ideile tale.

| IMINENT a răspuns (pentru Abh):

Ce mila ma? Cum poti spune ca ti-e mila de cineva care nu e bolnav si sa spui ca are nevoie de tratament?

| Abh a răspuns (pentru IMINENT):

Esti cumva doctor docent de spui cu atata inversunare ca acest oameni nu au probleme mentale? Justifica-ti si tu afirmatiile! Sau poate faci parte din categoria homosexualilor si ii " intelegi"? No offense, dar deja dai de banuit!

| IMINENT a răspuns (pentru Abh):

Ioi, daca spun ca nu trebuie sa critici oamenii dupa anumite standarde inseamna ca fac parte din acea categorie?
Au probleme mintale cei care fac parada, cei care se imbraca in roz pe strada, cersind parca mila. Cei care isi dau la rozeta in dormitorul lor si atat, nu mi se par bolnavi mintal.
Inca nu mi-ai raspuns la intrebare: cand ii citeai copilului tau Mica Sirena mai simteai mila/scarba?

| CosminAka13 a răspuns (pentru IMINENT):

Shht, nu le strica ignoranta ca dupa incep astia sa gandeasca!

| Zazu a răspuns:

Daca homosexualii sunt bolnavi, care ar fi tratamentul pentru vindecarea lor?
Electrocutati, indopati cu medicamente sau cum?

| Sheili a răspuns:

Trezitiva oamenilor deja,suntem intr-o tara cu drepturi EGALE, trezeste-te romane! Cineva spuunea sa-i duca in antarctida pleaca tu in antarctida, poate acolo vei avea drepturi mai multe decit in Romania, hai lasa-ma cu antarctida ta, sunt lucruri mult mai importante de rezolvat, mai lasati homosexualii!

| PredatoR a răspuns:

Astia n-ar fi trebuit sa se nasca, Dumnezeu a lasat pe Pamant Barbatul si Femeia nu doar Barbati sau Femei. Ar trebui dusi in Antarctica si lasati acolo.

| sabin89 a răspuns (pentru PredatoR):

N-ar fi trebuit sa se nasca Leonardo da Vinci?

Răspuns utilizator avertizat
| IMINENT a răspuns (pentru sabin89):

E ironic, cred.

| M25M a răspuns:

Au mai fost astfel de intrebari iar parerea mea ramane neschimbata, sunt indiferent fata de orientarea fiecaruia. Ei se nasc astfel, din cauze hormonale, este o preconceptie si o prejudecata nefondata cand se afirma ca ei aleg acest "mod de viata" ca s-au departat de Dumnezeu etc.

| Felys a răspuns:

Niste anormali, de ce oare numai oamenii sunt homosexuali, nu ai sa vezi la animale asa ceva, dar oamenii s-au tampit de-a binelea

Răspuns utilizator avertizat
| M25M a răspuns (pentru Felys):

Sunt peste 400 de specii la care s-a demonstrat tendinta homosexuala. http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexual_behavior_in_animals

| shhhs a răspuns (pentru Felys):

Exista multe cazuri de homosexualitate si la animale. happy Mai ales la lilieci.

| Marrythenight a răspuns (pentru Raupe):

De acord cu tine!

| aumih16 a răspuns:

Fiecare e liber sa faca ce vrea ce doreste cu viata lui! nimeni nu este fortat pur si simplu sa fie normal! devine plictisitor!

| dracu14 a răspuns:

Gusturile nu se discuta, am o parere buna la urma urmei sunt tot oameni si trebuie acceptati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-ar fi placut sa am un prieten homosexual love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca orice oameni, nu vad care ar fi problema daca dorm cu un homosexual in pat? unul sanatos nu orice obsedat care sa-l tenteze poponeata mea laughing

| blueheart a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Iar te tii de glumehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce parere sa am..este putin ciudat pentru noi homosexualii si lesbiencelehappy dar thinking n-am nimica cu eihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa-si vada mai mult de sexul lor si sa caute mai putin atentia oamenilor. Sunt penibili!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci de ce striga din toti rarunchii ca suntem impotriva? Normal ca daca vine un maimutoi si-si falfaie penele pe la nasul meu ii dau si vreo 2. Nici macar nu sunt impotriva ca nu ma intereseaza decat de fundul meu cand vine vorba de asta, dar ma polueaza fonic si vizual. E dreptul meu sa le zic sa inceteze!

| wforweirdo a răspuns:

Nicio părere, nu judec oamenii după orientările lor sexuale. Atâta timp cât mă înțeleg bine cu persoana respectivă, chiar nu mă interesează dacă-i plac băieții sau fetele.

Răspuns utilizator avertizat
| Ana_4223 a răspuns:

Am o parere buna fiecare cu gusturile lui, daca un barbat se simte implinit sexual si sentimental fata de uun alt barbat bravo lui, fiecare trebuie sa fie fericit cum crede el ca se simtee bine, nu sa asculte prejudecatile oamenilor sau mai ales ale parrintilor daca unui barbat ii place de un barbat foarte bine nu cred ca isi poate schimba parerea daca il obliga mama tata sau altcineva..cum majoritatea femeilor se simt atrase de barbati si invers asa sunt ei atrasi doar de barbati..de ex pe mine nimeni nu poate obliga sa'mi placa de o femeie sau de un barbat, bine ca mie imi plac baieti.fiecare cu personalitatea parerile caracterul lui, nimeni nu poate fi la fel cu altcineva si in acelasi timp perfect.este imposibil.

| Cleopa a răspuns:

Nu cred ca ar trebui ca cineva sa isi formeze o parere despre homosexuali. orice barbat s-ar fi putut naste homo, iar asta nu e vina lor. fiecare se naste cu inclinatiile sale si nu putem acuza pe nimeni ca s-a nascut intr-un anume fel.

Răspuns utilizator avertizat