| Superior a întrebat:

Ce parere aveti de industria animeurilor? Sustin ca la momentul actual e un gunoi,care polueaza mintea umana,respectiv a milioane de europeni,rusi si americani. Cu exceptia catorva animeuri, imi displac aproape in totalitate.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Ai dreptate legat de asta, in generatia mea nu era asa ceva, generatia voastra e cam prea liberala

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cum,prin ce mod polueaza mintea umana, respectiv a milioane de europeni, rusi si americani?

| Superior explică (pentru RAY):

Prin sexualitatea accentuata si gresita pe care o raspandesc.

| SG1995 a răspuns (pentru Superior):

Cine te pune să te uiți la ecchi/hentai?

| RAY a răspuns (pentru Superior):

Ai dreptate legat de asta, in generatia mea nu era asa ceva, generatia voastra e cam prea liberala

| Celcestietot a răspuns:

Animeurile care conțin sexualitate sunt mai dăunătoare pentru cei mici decât pentru adulți. Ai putea sa îmi dai denumirea a 2 animeuri care îți displac în totalitate happy?

| AC4S4 a răspuns:

Nu ma incanta deloc animeurile... de fapt, nu ma incanta deloc cultura est-asiatica. Muzica lor, ecranizarile lor (animate sau nu) sunt poluante pentru minte, asa cum ati precizat.
Nu stiu cum era in trecut, dar in ultimii ani am observat ca oamenii care sunt interesati de aceasta cultura (in special prin animeuri si muzica) sunt mai retrasi, cu tendinta de depresie.
Exista si alte efecte, care rezulta din sexualitatea promovata de ei.

Cultura lor ii influenteaza pe oameni mult prea intens astfel incat nu mai constientizeaza pe ce lume sunt. Pana si jocul Pokemon GO (dezvoltat de americani, dar gandit de est-asiatici) ii facea pe oameni sa nu mai constientizeze ca exista diferenta intre realitate si fictiune.
Evident, in fiecare cultura exista seriale, animatii, jocuri care influenteaza prea tare utilizatorii, insa in majoritatea cazurilor aceasta influenta este temporara. Aceste creatii est-asiatice dauneaza pe un timp mult mai indelungat.

Răspuns utilizator avertizat
| Teffan a răspuns:

"Cu exceptia catorva animeuri, imi displac aproape in totalitate"

Te bate Dumnezeu pentru acele cateva care iti plac.