| Inferno a întrebat:

Ce parere aveti de sfatul scriitorului irlandez George Bernard: "Fereste-te de omul al carui Dumnezeu este in ceruri."?

8 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Probabil ca se referea la acei care se cred Dumnezeu aici pe pamant.

| darrio2007 a răspuns:

Nu am auzit de acest sfat de care spui. Oare nu pentru toti Dumnezeu este in ceruri?

| Gizăz a răspuns:

Fereşte-te de oamenii care cred în perfecţiune e versiunea mea.

| Mayar a răspuns:

Sunt de parere ca el sugereaza astfel, 'sa nu ne ferim ce omul al carui Dumnezeu este 'jos' '.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pentru ca si logica ii va fi tot acolo.Cu cat il amplaseaza intr-un loc cat mai fantezist, cu atat esti inteles mai des de pereti.

| Syndre a răspuns:

Fără context e greu să-mi dau o părere, dar sunt de acord că trebuie să stai departe de fanatici(și cine nu mă crede să arunce o privire la ce se întâmplă în Franța). Nu mă dereanjează religia altor persoane atâta timp cât o păstrează pentru ei, dar n-am decât dezgust pentru fanatici și extremiști, care sunt gata să-ți spună că te duci în Iad dacă nu faci ce fac ei sau de ce nu, meriți să mori pentru că ei nu sunt de acord cu stilul tău de viață. Ah, dar nu uita să-ți iubești aproapele.

| Rauldor a răspuns:

Atestă faptul că George Bernard Shaw a fost ateu?

| Rauldor a răspuns:

Atestă faptul că George Bernard Shaw a fost ateu?