| Bogdana_Danut_Oana_1998 a întrebat:

Bichon Si-tzu sau Saint Bernard? Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| YoCookieMonster a răspuns:

Fiecare rasa e speciala in felul ei.
Daca ar fi sa aleg,as alege shih-tzu, caci e mic, nu lasa par, nu latra asa de mult, este energic si nu necesita ingrijire foarte speciala. happy

| dianadiana222 a răspuns (pentru YoCookieMonster):

Blana acestuia necesita din potriva inghrijire speciala

8 răspunsuri:
| Biankka a răspuns:

Aleg Saint Bernard.

| Ellena20 a răspuns:

Eu as alege shih-tzu

| luanaoana99 a răspuns:

Daca stai la casa Saint Bernard, daca stai la bloc Bichon sau Si-tzu.Dar iti recomand sa nu iti cumperi un bichon daca ai frati sau daca nu ai timp deoarece trebuie periat zilnic, spalat lunar si nu iti recomand sa il speli mai des deoarece poate sa-i apara tot felul de boli de piele. PS Eu am un bichon.

| dianadiana222 a răspuns:

Rasele sunt opuse una mare si una mica ...si saint bernard este un caine de curte iar shih-tzu este un caine de talie mica care trebuie tinut in apartament cu o blana pretentioasa ..alege care vrei tu doar sa ii oferi conditii funda

| Patru_Ionut_1988 a răspuns:

Saint bernard.

| Aaavil a răspuns:

Depinde de stilul tau de viata si de ce poti sa iti permiti, cateii mici ca si Bichonul sau Si-Tzu nu mananca mult, nu au nevoie de multa plimbare etc... In schimb Saint Bernard-ul va manca mai mult ca tine si va avea nevoie de o plimbare mai mare decat cea din jurul curtii.

| Mihai_Cristi_1997_FIvQ a răspuns:

Saint Bernard clar! (parerea mea) happy