| Alex2o17 a întrebat:

Ce parere aveti de telefonul utok d35?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Salut. happy
Concluzii personale:
- Daca il cumperi pentru ca spune ca are 5mp la camera, ia-ti gandul! Doar afara, pe lumina, poza e cat de cat reusita.
- Bateria nu tine pe cat as fi dorit, dar, daca reduci din aplicatiile si functionalitatile care ii consuma energia, s-ar putea sa te tina mai mult.
- Il utilizez doar pentru apeluri si mesaje si rar folosesc aplicatii; in conditiile astea, bateria rezista pana la 14 ZILE! La o butonare insistenta, resursele de energie se consuma destul de repede.
- Uneori touchscreen-ul se mai blocheaza, dar, daca il lasi un minut, isi revine singur.
- Capacul din se deschide cu dificultate (poate e si un avantaj)
Despre plusuri, ce pot spune?
- Are carcasa antialunecare
- L-am scapat jos (nu pe suprafete dure) si nu mi-a facut probleme,
- Comunica ok cu alte telefoane (am transferat o poza intre doua Utok D35 prin Bluetooth, stateau unul langa altul, dar parca erau certate telefoanelel laughing; viteza de transfer buna cu alte modele.
- Nu are nevoie de soft/drivere pentru a comunica cu Windows-ul.

Daca stii ca stai mult timp pe telefon, Utok D35 nu e o varianta pentru tine.