| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de urmatorul scenariu demn de un film Oscar? laughing
Sa zicem ca-ti dai intalnire cu o fata pe care tocmai ce ai cunoscut-o pe Facebook si chiar ai reusit sa dezvolti niste sentimente pentru aceasta, in poze ea arata chiar bine si sexy insa cand vine la intalnire ea se dovedeste a fi gravida in luna a 8-ahee hee tocmai ce s-a despartit de fostul ei iubit care a lasat-o gravida si iti marturiseste ca si-ar dori ca tu sa fii noul tata copilului ce sta sa se nasca. Tu esti pe cale s-o refuzi cand ea face o criza de nervi care ii porneste travaliul ambulanta e pe drum tu esti luat in ambulanta cu ea dus la spital unde asisti la nastere iar ceilalti necunoscandu-te te considera deja tatal copilului.hee hee
Ajuns acasa dupa o zi naucitoare le povestesti intamplarea parintilor care raman profund emotionati de gestul frumos pe care l-ai facut insotind-o pe fata pana la spital si asistand la nasterea unui copil si iti recomanda sa te mai gandesti daca este sau nu momentul oportun in care sa rupi relatia cu aceasta si iti recomanda sa te gandesti serios la acest lucru.
Naiv fiind esti fortat de parintii fetei si de faptul ca aceasta le-a spus tuturor cum ca tu esti tatal copilului plus ca te-a dat pe mana politiei iar politia te ameninta ca-ti face dosar penal si risti inchisoarea daca nu accepti sa fi trecut pe certificatul de nastere al copilului, accepti in cele din urma sa te treaca ca si parinte al copilului, ca apoi dupa cateva luni de zile de la nasterea acestuia fata sa-ti dea papucii iar tu sa fii obligat de stat sa-i platesti copilului care nu este de fapt al tau pensie alimentara pana ce acesta implineste 18 ani. laughing rolling on the floor
A da si intre timp ea s-a impacat cu fostul ei prieten care a lasat-o gravida si cu toate astea tu continui sa platesti pensia alimentara de care ei se folosesc neavand prea multe venituri deoarece traiesc intr-o locuinta sociala insa banii tai le ajung numa bine pentru bautura si tigari.hee hee rolling on the floor
Toate astea intr-o perioada in care testul de paternitate costa extrem de mult iar procesele judiciare la fel de mult, astfel nu reusesti sa dovedesti pana ce copilul implineste 18 ani cum ca acesta nu este al tau.hee hee

2 răspunsuri:
| Deliadelias a răspuns:

DOAMNE:O. Tu vorbesti serios laughing? Tie ti s.a intamplat asta? Sau unui pr?
Chiar ca acest "mic scenariiu" este demn de un film Oscar laughing). Nu este drept ca persoana sa plateasca acesasta pensie alimentara mai ales ca nu e tatal biologic al copilului. Mai bine sa stranga banii si sa faca testul de paternitate nu cred ca costa asa mult. Sau sa apeleze la un avocat ceva. Decat sa plateasca 18 ani aceasta pensie, doamne iar aia e o "c****", oricum aceasta pers a fost cam naiva si prostuta daca a acceptat sa fie trecut pe certificatul copilului.

| Deliadelias a răspuns:

Aaaalaughinglaughing. Am crezut ca.i adevarat laughing. numai posta asa rolling on the floor.