| Smarandica a întrebat:

Ce parere aveti despre asta cu legalizarea prostitutiei in Romania?

20 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prostituția este cea mai veche meserie din lume.
Legal sau nelegal, ea se va practica până la sfârșitul lumii.
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

La cate ineptii debiteaza cei din parlament nu ma mai mira nimic.Pana la urma o sa-l legalizeze si pe mos Ene si o sa-i ceara taxa pe traficlaughing

April
| April a răspuns:

Consider ca legalizarea prostitutiei ar avea drept urmare imbunatatirea starii de sanatate a populatiei, reducerea cazurilor de imbolnaviri de boli cu transmisie sexuala. Poate nu toata lumea stie, dar s-a marit numarul celor bolnavi de sifilis, blenoragie ca sa nu mai vorbesc despre pericolul care se numeste HIV. Daca bordelurile ar fi legalizate, fiecare fata care a ales sa practice aceasta meserie ar fi controlata d.p.d.v.medical la anumite intervale si ar fi inzestrata cu vestita condicuta in care s-ar regasi informatii cu privire la sanatatea ei.Prostitutia nelegalizata are urmari nefaste asupra tinerilor, dar si a celor mai putin tineri.

| Malvina24 a răspuns:

O prostie! Cum sa facem asa ceva? Ar insemna ca nu suntem normali! hai sa legazilam si drogurile si hotia si spaga si omorul! hai sa legalizam totul, de fapt oare de ce mai avem nevoie de legi? Mare greseala se face daca se legalizeaza asemenea tampenie!(parerea mea...acum fiecare spune si face ce vrea!~)

| madalicious a răspuns:

Mi se pare ca este cea mai mare prostie care le-a venit in cap atator oameni din parlament. Desigur nici cei cu bordeluri nu cred ca vor sa se legalizeze pentru ca vor avea pierderi mari. Si stiu, de fapt sunt sigura, ca daca legalizeaza prostitutia face o prostituata prea mult sex cu un mos si ala face infarct si imediat devine din nou ilegala, cu motivul : E periculoasa, mortala prostitutia.
Parerea mea este deci ca asta va duce si mai rau la pamant Romania, ne face sa scadem in ochii altor tari.straight face

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu am urmarit stirile, dar observa ca sunt in cautare disperate de surse de bani la buget. Fiind ilegala, nu genereaza venituri decat din amenzi. Politia ia spagi serioase de la ei, deci pentru unii ar putea fi neplacut. Ma gandesc... daca iti apare pe cartea de munca prostituata oare te mai angajeaza cineva dupa aia? Sau poti sa le trimiti OPC? Ar putea iesi niste reportaje haioasehee hee Oare ele ar trebui sa plateasca asigurari medicale mai scumpe? Pestele isi face si el contract de munca? Sau poate de colaborare?
Cred ca ar fi si o parte buna in chestia asta, lasand la o parte impozitarea, si asta e controlul periodic vizand igiena dar si asistenta medicala obligatorie.
Cred totusi ca in mare parte majoritatea vor ramane in ilegalitate, practicand la negru. Probabil in sfera legala vor apare altii, noi si cu ceva forta financiara in spate. Amaratii astia care pun cateva maimute la produs ca sa aiba bani de mancare nu cred ca vor face fata standardelor, si de ce le-ar pasa, ca sunt deja obisnuiti in ilegalitate.

| MisterKat a răspuns:

Daca s-ar legaliza prostitutia in Romania am avea o gramada de bani la buget, sunt o gramada de disperati care merg la astfel de specimene. Chiar si pe site-ul acesta. Sunt si intrebari legate de ele. Si unii confirma ca au fost.
La cate femei usoare sunt in Romania... prostitutia ar fi o carte de vizita pentru straini si pentru economia romaneasca. Cine stie, poate cu ajutorul lor vom avea si noi niste autostrazi moderne...

| remus a răspuns:

Sunt de acord cu legalizarea prostitutiei, este practicata pe foarte intens, macar aici la legalizarea prostitutiei sa fie de acord toti parlamentarii laughing rolling on the floor

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Mi se pare o prostiestraight face.

| mariomario a răspuns:

Prostitutia a fost si va fi intotdeauna indiferent daca e lagala sau nu, asa ca nu se va schimba nimic.

| daddu a răspuns:

Nu vedeti ca astia vor sa ne omoare? Legalizarea prostitutiei aduce odata cu ea un numar Mult mai mare de imbolnaviri de boli cu transmitere sexuala. Vor sa faca bani din orice parlamentarii astia.

| buburuzaucigasa a răspuns:

Traim in Romania... ce vrei mai mult de atat?

| nicolll a răspuns:

Curvele tot curve raman = femei fara valoare, adica tarfulite

| paulthe1 a răspuns:

Sunt pro, femeile care se vor prostitua nu vor mai fi maltratate dar in schimb unele pustoaice vor fi tentate sa faca bani usor...

| Cosmin. a răspuns:

Ar fi bine! Sa fie impozitata, asa poate mai creste PIB-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca sar dubla numarul de persoane care se prostitueaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ati auzit de MAFIE sau credeti ca e doar un mit, nu e destul ca se bat clanurile noastre intre ele sau vreti sa mai vina si racketii din Rusia si Ucraina si mafiotii din Serbia, Bulgaria la noi in tara sa faca scandal, profit si sa aduca fete la produs, voi credeti ca la noi e rau, mergeti un pic in Ucraina(eu am fost de multe ori) sa vedeti acolo cei, sau daca mergeti in vacanta in Turcia intrebati acolo despre traficul de femei pentru sex, legalizarea prostitutiei ar mai aduce si alte necazuri pe langa cele pe care le mai avem, uitati-va un pic pe net la reportaje despre femei victime ale traficului pentu sex si apoi dati-va cu parerea. Si daca credeti ca venirea unor mafioti la noi in tara cu fete n-ar face nimic rau cautati pe net sa vedeti ce ravagii face mafia rusa in Cehia si Ungaria unde au mers acolo mafiotii in vizita si acolo au ramas.

| Gogutzu a răspuns:

Soooper tarelaughing

| adrian1818 a răspuns:

E ceva normal sa fie prostitutia legala adica bordelul si casele de toleranta nu cea de pe strada care se face in prezent,, si ma rog de ce nu ar fi bine sa legalizam prostitutia pentru ca s-ar reduce nr bolnavilor de boli cu transmitere sexuala si ar fi mult mai bine pentru ele de exemplu in GERMANIA sunt strazi speciale pe care fetele stau in apartamente speciale adica negociezi cu ea si daca iti place intri oricum ar fi mult mai bine >>>,,,,

| claudiu2680 a răspuns:

Nu o sa se intample un lucru asa bun in romania niciodata