| Orannginna a întrebat:

Ce parere aveti despre legea asta cu legalizarea prostitutiei si deci infiintarea caselor de toleranta? Voi ati fi de acord?

Răspuns Câştigător
| remus a răspuns:

Toate aceste informatii sunt transmise cu un scop bine gandit de catre cei care timp de 20 de ani au intoxicat si manipulat acest popor umilit, motive de a sustrage atentia de la adevarata stare a populatiei in prag de iarna. Sant de acord cu legalizarea prostitutiei, am in vedere ca vor disparea curvele dintre noi... privind drogurile de asemenea sunt de acord, numai asa se poate face o selectie naturala. Orannginna, te intreb; cine din populatia tarii are bani sa cumpere droguri si sa consume? marea majoritate abia reusesc sa supravetuiasca, din munca cinstita.

18 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Fiecare face ce vrea cu corpul lui, in situatia in care se prostituiaza o face contra cost. Acest flagel e foarte vechi, si ca sa-l starpim e foarte greu. Legalizarea prostitutiei e un lucru bun atat pentru barbati cat si pentru femei, totul e sub control in primul rand medical, se evita sa ne imbolnavim de boli venerice si e o posibilitate pentru orsicine sa apeleze la aceste servicii in deplina siguranta a starii de sanatate, nu mai spun ca statul castiga prin taxe si impozite.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Avem de toate exact asta ne mai lipsea...Sunt atatea probleme presante de rezolvat si noi discutam despre droguri si prostitutie, probabil restul e ok.

lolita
| lolita a răspuns:

Vad ca majoritatea au raspuns ca nu sunt de acord, eu SUNT de acord.
credeti ca daca ceva este ilegal nu exista? gresit, exista si pe deasupra s fac mai multi bani, mai mult trafig de carne vie, si chiar si politia merge la o prostituata.
in alte tri europene exista acele case cum zici tu, si "doamnele2 nu isi mai expun fundurile pe strada in vazl copiilor. daca sunt intr-o cladire copii nu au acces si asa nu te vei trezi in situatia in care copilul tau te va intreba pe strada intr-o plinas zi de iarna: "mami, mami, doama aceea xde ce este dezbracata pe frigul asat?"
si asa "doamnele" vor plati impozite cea si noi ceilalti muritori care avem un serviciu decent dar castigam un c***t.
asa un "domn" o spala pe indvida, deoarece casele au bai separate, lenjeria se schimba dupa fiecare client etc. ceva gen un hotel.

| Orannginna explică:

Nici eu nu sunt de acord insa astia spun ca asa va scadea numarul abuzurilor sexuale, al bolilor(vor fi controlate medical periodic) etc. Dar mi se pare cam aiurea, totusi, cred ca avem alte treburi mai imp. in tara asta de facut straight face

| Orannginna explică:

Remus stiu ca tu ai dreptate si sunt de acord dar vezi tocmai asta ma intriga. Cum e posibil sa se puna accentul pe lucruri de genul asta cand tara asta geme de probleme? Nu stiu, inca ma lupt cu intrebarea...

| SweetCandy a răspuns:

Nu... dar oricum l noi tot ce e prost si lipsit de cel mai elementar buns simt...se legalizeaza! asta e tara in care traimbig grin prostitutia legalizata si draguri vandute LEGAl la colt de strada!

| MM a răspuns:

NU. De parca intereseaza pe cineva parerea noastra...

| VladRO a răspuns:

Nu sunt de acord, huoooooo

| BUBULINA a răspuns:

E nu's de acord
m-ai multe c***e... si boli
ehh

| oz a răspuns:

Prostitutia...hmmm...daca femeia nu e obligata. Daca o face de buna voie...treaba ei... dar daca este obligata...se schimba treaba.

| RuSuLeTzZz a răspuns:

1. Se legalizeaza prostinutia & consumul de droguri si astfel. dupa parerea mea se vor diminua abuzurile si violurile.
2. Sa nu se legalizeze ...totusi traim intr-o societate educata (cred o_O ) in care sunt multe altele ce ar fi de pus la punct.

Eu unu. sunt si pro si contra happy

| canarita a răspuns:

Da, sa plateasca si ele taxe si impozite, sa beneficieze de medic si protectie... oricum prostitutia exista de cand lumea, ce sa ne mai ascundem? Fiecare face ce doreste cu viata lui...va raspunde de unul singur mai apoi pentru faptele sale!

| Madalina_4750 a răspuns:

Nu sunt de acord.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt de acord...
Este ca nu este interzisa. oricum prostitutie se va face si droguri se vor vinde la greu.
Inainte drogurile le aveau doar oamenii cu un sac de bani...acum oricine isi permite...
Sunt de acord cu drogurile...doar cele usoare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu: NU poti legaliza ceva ce Dumnezeu a stabilit ca fiind ilegal. Cititi porunca: "sa nu preacurvesti".
Nu e vorba aici de preoti sau Biserica, ci aceasta este vointa Domnului: NU preacurviti.
Fratilor, fiinta umana nu este un animal. Aici e greseala sistemului de educatie materialist in care se preda evolutionismul si alte tampenii. Noi oamenii suntem creeati dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu. Avem o mare demnitate. Nu suntem doar trup, ci mai ales suflet nemuritor.
Sufletul deci va trece de moarte si se va prezenta in fata Domnului. Ce vom spune atunci? Ca statul a legalizat prostitutia, ca statul ne-a dat voie?
Cine e statul? Un sistem corupt...
Daca Dumnezeu spune NU, nici o autoritate lumeasca sau ingereasca n-are voie sa spuna contrariul.
Ce inseamna prostitutia? Este reducerea femeii la o bucata de carne, la obiect. Omul nu este o bucata de carne, nu este un obiect.
E pacat ca atata lume nu intelege, caci nimeni nu le-a explicat...
Se aseamana omul cu cainele sau pisica?
La trup da, dar nu la suflet!
Pentru ce a murit Cristos pe cruce?
Cine l-a omorat? - pacatul intregii omeniri, si in particular preacurvia (necuratia).
N-ati citit ca cei curati cu inima il vor vedea pe Dumnezeu?
Renuntati voi la Paradis, la fericirea vesnica si alegeti focul vesnic al iadului pentru cateva clipe de placere?
Merita?
Eu zic ca nu. Voi sunteti liberi sa alegeti ce doriti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA. In orice tara civilizata exista. Decat sa stea la colt mai bine intr-un ambient curat MONICA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. orice tara civilizata are case de toleranta. Cei care sunt impotriva nu sunt obligati sa le viziteze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.