| IngerPazitorr a întrebat:

Ce parere aveti despre cainii maidanezi lasati sa ne manance pe strazi? Parerea mea e ca pe strada nu au ce cauta. In cartierul nostru sunt multi caini maidanezi pe strazi,in piata,in parcuri. [cartierul Bucurestii Noi] ce ar trebui sa fac? Sa mor de frica si sa stau cu gandul ca daca trec pe strada dupa ceva de mancare, cainii ma vor ataca si voi muri? Sa imi fie frica sa merg pana la colt sa iau o paine ca vin maidanezii dupa mine si ma jumulesc pentru acea paine? Nu prea cred. Trebuie sa facem ceva in privinta asta. Doar la noi in tara mai e aceasta problema. De ce nu am putea sa facem ceva in privinta asta?

Va astept raspunsurile :* :*

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Doamne! Daca un om iubeste animalele este un iubitor de animale. Daca iubeste un animal, il ia acasa (adopta), ii ingrijeste si nu-i lasa pe strada. Daca nu-l mai vor sa-i duca inapot la primarie la un spatiu special, da nu pe strada.Si toate astea s-au intamplat din vine unor iubitori de animale, de exemplu, cand le faci din carton loc sa stea afara in loc sa-l lasi in curte la tine, in casa ta si sa-l ingrijesti ...Aceia care le dau hrana crezand ca ii ajuta, de fapt daca i-ar fi dus la un centru sau i-ar fi adoptat i-ar fi ajutat mai mult...Cat despre ei imi plac cainii, dar animalele cu stapan, nu cele salbatice de pe strada(caci sunt salbatice)Cati sa mai moara oamenii? Sa-i ia sa-i duca intr-un centru vreo 4 luni, apoi daca nu-s adoptati eutanasierea ramane.Iti dai seama durerea parintilor acelui copil de 4 ani mort sau al altei victime?

| IngerPazitorr explică (pentru zurick):

Stiu si mi se pare corect ce zici!

| zurick a răspuns (pentru IngerPazitorr):

Da.Dar totusi acum trebuie sa vedem pana la urma ce vor decide...Nu intotdeauna se decide ceia ce e corect. Sper ca vor hotara sa scapam de toate aceste probleme. Oricum, desi eu sunt PRO, vreiam sa-ti dai seama cam ce tabere sunt, deci citeste comentariile de la acest articolhttps://www.google.ro/......https?/url

| IngerPazitorr explică (pentru zurick):

Multumesc! Voi incerca sa citesc tot happy

9 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Câinii îi mușcă doar pe oamenii idioți.

| Katherine20 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Aha, deci sa inteleg ca copilul ala Ionut de 4 ani e idiot nu? straight face E doar un copil nu avea de unde sa stie el daca e bine ce face. Deci te rog, caci sunt multi copii nevinovati morti din cauza maidanezilor si asta nu e deloc OK.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Katherine20):

Mama copilului e idioată că n-a știut să aibă grijă de el și i l-au mâncat câinii.

| IngerPazitorr explică (pentru Wøodenpints):

Mama copilului nici nu a fost de fata cand i-a murit copilul.

| Wøodenpints a răspuns (pentru IngerPazitorr):

Păi eu ce ziceam.

| Spermezan a răspuns:

I-as omorî cu mana mea... iar degetul pe un tragaci.