| Abbey7 a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele care injura?

66 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Fiecare injura pana la urma. De exemplu la nervi, cine nu ar injura? laughing Nu cred ca exista vreo persoana care se poate abtine de la asta.
Ce-i drept, nu e prea dragut sa auzi o fata injurand.

| Jipa95 a răspuns:

Golanealaaaa! laughing

| suităr a răspuns:

Depinde ce fel de injurături laughing
''mai dă-te-n pisici''
sau
''mai dă-te-n morții mă-tii''?

| Abbey7 explică (pentru suităr):

"mai da-te-n mortii pisicii"? laughing
Glumesc, no. Nu stiu, dar cum am spus si mai sus, injurat moderat, nu bagat pla din orice.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Probabil ca-l au pe Tantareanu ca mentor.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Sa injure, dar sa injure cu cap.Nu asa de ochii lumii.

| Duucu a răspuns:

Depinde cum injura, cat de des...
In general mi se pare o porcarie, sunteti fete, nu plozi de 12 ani sau gangsteri de Romania.

| AtateaConditii a răspuns:

Sa injure cand e nervoasa sau cand are motive e de inteles si de apreciat pentru ca nu este timida sa exprime ceea ce simte, dar cand injura mereu deja e mistocareala si nu e serioasa.

| Sociopat a răspuns:

Pumn in gura

| Ibrahimovic a răspuns:

Fiecare om are rabufniri. Nu te poti abtine de la a scoate pe gura unele vorbe mai urate atunci cand te enervezi. Cat despre fete, nu e prea ok sa injure, dar daca tot o fac, ar trebui sa nu o faca astfel incat sa le auda toata lumea. Acum depinde si de injuratura. happy

| mont a răspuns:

Nu imi plac persoanele care injura, fie fete fie baieti.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tarance needucate (unele se dau inteligente dar tot pe langa sunt) gen cea de deasupra mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce am intalnit eu, cele care injura sunt de treaba si se integreaza foarte repede in grupuri, stiu sa tina la glumele proaste, sunt mai baietoase. Unele sunt ok. Dar nu e bine sa te cuplezi cu fete de genul pentru ca au gura prea mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O nouă formă a feminismului? laughing)
Nu-i ceva ce ar vrea un om la casa lui...

| Abbey7 explică (pentru anonim_4396):

Cum spuneam, pentru unii femeia e animal de companie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Abbey7):

Zoofilie sau nu., cine știe?! laughing
Ai dreptul și puterea de a spune "nu" unei relații. Dacă înjuri, cu siguranță nu te ridici la nivelul pe care crezi că bărbații îl dețin și nici nu o să rămâi o cățea ținută în lesă(iertată-mi fie vorba).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca fiecare are dreptul la libera exprimare si cat timp nu ma injura pe mine si nu excesiv, moderat cum ai spus, e ok, ma doare-n ****.

| Madayna a răspuns:

Adevarul e ca si eu mai injur dar cand ma enervez foarte foarte tare, nu injur asa non-stop. La nervi merge.

| CosminC86 a răspuns:

Ai asa ceva? O.o

| MauvaisRose a răspuns (pentru CosminC86):

Daca e sa ma compar cu alti barbati fatalai (care au verificat ultima oara ca au o pasarica intre picioare), automat organul meu genital masculin imperceptibil devine pipaibil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MauvaisRose):

Esti demna de mila fatuca laughing.

| CosminC86 a răspuns:

Mie nu-mi plac femeile care injura, pur si simplu nu pot sa accept asa ceva. Femeile care isi iau atributiile unui barbat sunt demne de mila. Majoritatea dintre ele si-au gasit partener prost care nu stie sa le respecte si incep sa aiba frustrari. Nu e vina nimanui daca nu stii sa-ti alegi drumul in viata.

| Abbey7 explică (pentru CosminC86):

Le cunosti tu pe toate? Ce treaba are drumul tau in viata cu faptul ca injuri? Cunosc oameni cu facultati si functii importante, care injura ca la usa cortului si asta nu are nicio treaba cu inteligenta, nici cu drumul ales in viata sau educatie, ci cu alegerile proprii laughing. Ca fumatul, nu te obliga nimeni sa fumezi, fumezi de placere, nevoie sau pur si simplu pentru ca asa vrea muschiul tau.
Femeile care isi iau atributiile unui barbat sunt demne de mila? Te rog frumos sa-mi faci o lista cu cuvintele si lucrurile pe care are voie sa le spuna/faca o femeie, ca pe mine ma depaseste. Deci daca stau singura si am nevoie sa-mi bat un cui in casa, sunt demna de mila pentru ca o fac? Sunt mai putin femeie sau cum? Dupa mintea unora femeia: cratita si menajera, in rest catelus cuminte. Si mai spuneti ca respectati femeile, oh, vai.
Nu vad nimic rau sa fii independenta si nu o limitata si o fricoasa, care nu e in stare sa faca nimic daca nu e sprijinita de un barbat. Demn de mila esti cand esti atat de plin de prejudecati.
Majoritatea femeilor pe care le cunosc si injura, sunt femei dure, puternice, independente, descurcarete care nu dau nici o ceapa degerata pe parerile altora si nu se lasa calcate in picioare de nimeni. Dar ma rog, fiecare cu mediul in care a trait.

Daca nu aveti agumente pentru afirmatiile voastre, va rog nu mai comentati.

| CosminC86 a răspuns (pentru Abbey7):

Eventual poate iti gasesti si un baietel sa-l lasi gravid si atunci totul va fi ok.
Ai inteles totul pe dos, cand o femeie incepe sa-si bage nu prea cade bine. Nu ca as fi misogin sau nu as respecta femeile dar pur si simplu nu mi se pare normal sa auzi o domnisoara spunand "baga-mi-as ****". (oricum nu are asa ceva)

| anonim_4396 a răspuns (pentru CosminC86):

Dar tu, ca barbat, cand spui "imi bag p in viata". Tu chiar ti-o iei si ti-o bagi in viata, nu e ceva metaforic? laughing

| Abbey7 explică (pentru CosminC86):

Am inteles ce era de inteles, avand in vedere ca nu ai argumentat niciun punct si ca nici acum nu ai facut-o, doar ai raspuns cu ironii ieftine, care nu stiu cum te ajuta pe tine in societate mai mult decat injuraturile. Pot sa le pun in aceiasi balanta, same ***.

| suităr a răspuns (pentru CosminC86):

''atribuțiile unui bărbat''
ok mor deci e un natural la bărbații să injure și femeile nu, mno? rolling on the floor

| CosminC86 a răspuns (pentru suităr):

Ce vrei sa spui prin "e un natural"?

| suităr a răspuns (pentru CosminC86):

Scuze,my mistake.
Am vrut să scriu că e 'un comportament natural' și m-am răzgândit da când gândesc două chestii de obicei iese o combinație a lor.Mă rog, nu contează.

| Abbey7 explică (pentru CosminC86):

Vai, a facut o greseala! Pff, bun motiv sa ocolesti intrebarile care ti se pun in lipsa de argumente.

| ZambetulNebuniei a răspuns:

53 de raspunsuri (cu tot cu al meu). :o

Eu injur, tu injuri, vecinul injura, toti cei care ne inconjoara injura, cu totii injuram. Tine de fiecare daca se mai opreste sau nu.

Nu am o parere proasta despre fetele care injura, dar nici nu sunt un fan al persoanelor care injura din 2 in 2 cuvinte cat de des se poate (cu totii mai avem zile proaste si simtim nevoia sa ne "eliberam" nervii, dar nici sa transformam asta intr-un obicei zilnic nu e bine).

| Vlach a răspuns:

Rele,needucate care nu vor ajunge ceva in viata cel mai probabil

| ShadoWCrist a răspuns:

Chiar daca injura nu inseamna ca sunt needucate...Bai taranulelaughing

| ShadoWCrist a răspuns:

Dar tu nu injuri niciodata, mai baietel tare-n gura?! La nervi oricine injura...

| g4mma a răspuns:

Ce oameni sensibili pe aici.

| BlackChocolate1 a răspuns:

Nu vreau sa imi fac o parere despre astfel de specimene...

| Abbey7 explică (pentru BlackChocolate1):

Cand ai ales sa folosesti cuvantul "specimen", deja ai dat o conotatie negativa frazei si automat ti-ai facut o parere. laughing Uite ca specimenele astea se pisa pe tine din vorbe, nu mai spun ca te fac la logica.

| BlackChocolate1 a răspuns (pentru Abbey7):

Sigur,cum spui tu "specimenule"! Ce, ai dat "copy-paste" la un comentariu literar si ai zis sa te dai mare pe TPU cu acesti termeni?! Si daca "specimenele acestea" se pisa pe oameni, e clar ca nu i-ar interesa nicidecum parerea lor.Paradoxal,papusa,paradoxal!

| Alisse a răspuns:

Nu ma deranjeaza, cu totii injuram la nervi mai ales

| Maximilian191 a răspuns:

Mi se pare cam de prost gust, acum depinde si de contextul in care injura

| Abbey7 explică:

I-auzi, suntem taranci needucate. laughing

| MauvaisRose a răspuns (pentru Abbey7):

Mai bine taranci needucate decat cu mintea inghetata.
ala e un frustrat trepanat infect.
sa nu mai citesti ce scrie, ca te ia ameteala instant.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Abbey7):

Daca injuri esti altceva?

| Abbey7 explică (pentru anonim_4396):

Faptul ca eu ALEG singura felul in care ma exprim, ca e de bine sau de rau, arata ca am propria personalitate. Imi pare rau sa te dezamagesc, dar "taranii" aia despre care vorbesti si despre care pari ca ai o parere negativa, n-au atatea greseli gramaticale cate ai tu. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Abbey7):

Mda, esti sora geama a lui MauvaisRose, incercati sa pareti inteligente si restul (facanduma pe mine "analfabet" si restul ) dar sunteti pe langa. asta e.
toata lumea injura, si eu si tu si TOATA lumea,
dar una e cand zici "ai la dracu" cand te lovesti si alta e cand mergi pe strada si fara bagamias si scoteamias nu stii sa legi 2 cuvinte. sau cum a zis MauvaisRose in "**** mea" doar sa para mai inteligenta.

| Abbey7 explică (pentru anonim_4396):

Eu nu incerc sa par inteligenta, dar daca asa ma vezi tu, eu n-am ce face in privinta asta laughing. Te simti inferior? Cine a spus ca a facut-o sa para inteligenta? Sau tie ti se pare ca trebuie sa fii inteligent ca sa injuri laughing. Am intrebat ce parere aveti despre fetele care injura, nu am zis cat injura, deci se subintelege ca moderat. Dar na, nu mai zic nimic laughing n-ai cu cine.

| Abbey7 explică (pentru anonim_4396):

"facanduma", "bagamias", "scoteamias"
nu te fac analfabet, asta esti.
Si nu stiu cate conversatii ai avut tu cu mine de iti permiti sa spui ca nu stiu sa leg doua cuvinte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Abbey7):

Esti ca un religios care vrea sa ma faca sa arat urat ca nu cred in un zeu, injurandu-ma si restul. pacat asa, nici macar nu stii toata povestea dar incerci sa pari mai inteligenta. e patetic.

| Abbey7 explică (pentru anonim_4396):

Te-am injurat? Ne-ai facut "taranci needucate", te-am facut "analfabet". Ma bucur ca ma consideri inteligenta. laughing Nici tu nu stii povestea noastra, cum am trait si unde, si totusi suntem taranci. Deci? Ai ajuns la propriile vorbe, esti demn de mila.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Abbey7):

Crezi ca exista scuza pentru a injura? "tu nu stii povestea noastra, cum am trait si unde, ". eu am trait cu un betiv 4 ani care de dimineata pana seara fara sa lege 2 cuvinte si o injuratura intre nu putea. si nu injur, decat in unele cazuri. sa fim seriosi, ce ai tu sunt scuze.

| Abbey7 explică (pentru anonim_4396):

Nu caut scuze, eu nu inteleg cum functioneaza creierul ala al tau de ajungi la asemenea concluzii.
Ideea e ca tu nu poti fi judecat ca fiind "analfabet" fiindca blabla si blu. Dar eu pot fi considerata taranca pentru ca injur. Wa. Nu judeci rational. Nici tu nu imi cunosti mie povestea, nici eu pe a ta. Daca e sa ne judecam, ne judecam egal. N-ai tu o scuza mai buna ca a mea.

Cand am cerut pareri, asteptam sa primesc pareri, nu taranisme, injurii aiurea. "Da, am o parere pozitiva pentru ca...", "Nu, am o parere negativa pentru ca...".
Nu: pff, taranci proaste. Asta e comportament de taran, nu faptul ca-ti mai bagi sau mai scoti cate ceva din cand in cand, cat timp iti asumi asta.

Ai trait 4 ani cu un betiv? Extraordinar, eu am trait toata viata.
Nu mai spun nimic, fiindca vad ca la tine orice e interpretabil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Abbey7):

Am zis needucate nu proste. e diferenta. am intalnit oameni cu 2 facultati dar nu ai zice ca au trecut de clasa 1 cand deschideau gura.

deci eu sunt nesimitit ca te fac taranca, ok, prostia mea. dar tu ce esti, facandu-ma analfabet ca nu folosesc o cratima, fara sa stii nimic de mine? daca erai mai inteligenta nu faceai aceeasi prostie ca mine. deci semanan, oricat ti-ar displacea asta.

ps: chiar imi pare rau pentru tine, faza cu taicatu "cred", oricat ai crede ca fac la misto, chiar nu o fac. stiu cum e.

| Abbey7 explică (pentru anonim_4396):

Era doar un exemplu. Bine, nu esti analfabet, esti agramat:
http://dexonline.ro/definitie/agramat
Si nu vad de ce te simti jignit. Nu vad de ce trebuie sa fie un lux sa stii sa scrii corect gramatical in propria ta limba. Cat timp nu esti dislexic, nu vad de ce-ti cauti scuze. M-a deranjat mai mult faptul ca nu vezi ca aceleasi lucruri pe care le vezi la mine, le ignori la tine, decat ca m-ai facut "taranca". Nu stau in mediul rural, deci nu-mi pasa, afirmatia ta e zero pentru mine. Insa tu te arati foarte jignit, so... :-j meh, las-o asa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Abbey7):

Eu nu ma simt ca o victima tu o faci. eu am incercat oarecum sa "ameliorez" --"deci eu sunt nesimitit ca te fac taranca, ok, prostia mea" dar tu continui sa o tii pe a ta. se vede diferenta de mentalitate si inteligenta aici. numai bine, ca deja esti o pierdere de timp.

| Abbey7 explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor geez!
"Nu mai spun nimic, fiindca vad ca la tine orice e interpretabil.
Aici trebuia sa se termine tot, tu ai continuat sa plangi ca te-am facut analfabet. Puteai sa taci. Meh, tu esti o pierdere de timp. Si n-am zis ca esti nesimtit, ti-am spus ce m-a enervat pe mine si nu faptul ca m-ai facut "taranca", cum am zis... mi se rupe.

| Bøøgey a răspuns (pentru anonim_4396):

"Sa para mai inteligenta, sa para mai inteligenta, sa para mai inteligenta." S-a blocat discul ba nene? Alt argument n-ai. Oricum, felicitari, tocmai a maturat cu tine pe jos o "taranca needucata". Doar din cuvinte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bøøgey):

As intreba daca esti mandru de postul tau... dar esti o pierdere de vreme la fel ca aia, presupun ca iti plac fetele de genu care se dau inteligente dar injura cat cuprind, inspiri deminitate. ultimul meu post aici, ca devine patetic deja, aparam taranii care nu stiu sa vorbeasca frumos dar hai sa ne luam de cei care nu scriu corect, dar hai sa ne dam mai inteligen vorbind ca la usa cortului laughing. patetic

| Abbey7 explică (pentru anonim_4396):

Arata-mi unde am vorbit ca la usa cortului pe site-ul asta. laughing Atata o dai cu "tarani care nu stiu sa vorbeasca frumos", dar tu te referi la o fata/domnisoara/doamna cu "aia", ca un gentilom ce esti. Dragule, imi place sa cred ca sunt genul de om inteligent care se poate cobori sau ridica la orice nivel de conversatie. Si, din nou: mai grav mi se pare ca la varsta ta nu stii sa scrii corect in propria limba, decat faptul ca injur.

| Bøøgey a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca injuri nu spune nimic despre inteligenta sau mentalitatea ta.
Tu vrei sa-mi spui mie ca dintre un amarat de chelner, care nu injura si un om de afaceri putred de bogat, care injura, mai inteligent e primul, doar pentru ca se cenzureaza? Prostii. Nu spun ca e imposibil, dar nu se datoreaza in niciun caz cenzurii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bøøgey):

Eu zic ca si chelnerul si omul de afaceri pot fi la fel de destepti sau la fel de prosti, comparatia e aiurea, fiindca intr-un post de genul nu trebuie sa ajungi neaparat cu creierul, mai mult cu pile, cu alea-alea. Stiu oameni inteligenti care sunt chelneri fiindca nu le-a placut scoala, tocitul si ei au ales sa nu faca nimic din punctul asta de vedere. Cum a spus Eminescu, ca o diploma l-ar fi impacat cu lumea, dar nu l-ar fi impacat cu el insusi.

| Bøøgey a răspuns (pentru anonim_4396):

"Nu spun ca e imposibil, dar nu se datoreaza in niciun caz cenzurii."
Hai sa invatam sa citim.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bøøgey):

Cand spui "nu e imposibil", inseamna ca te gandesti la un caz rar, cu putine sanse sa fie posibil. Ori ceea ce am spus eu e ceva la ordinea zilei, nu toata lumea ajunge prin metode "corecte" in ziua de azi undeva, deci inteligenta, educatia etc joaca un rol minuscul. Ti-am aratat ca e o afirmatie gresita din punctul meu de vedere, nu trebuie sa o iei in seama daca nu iti convine. Nu inteleg de ce te ataci, nu m-am luat de tine.laughing
Hai sa nu mai facem pe inteligentii si sa ascultam ce spunem pentru a intelege, nu pentru a replica.

| Bøøgey a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, normal ca ma gandesc la un caz rar. Cat crezi tu ca e de inteligent un chelner de tot ce stie sa faca e sa puna suc in pahare? In schimb un om de afaceri independent trebuie sa aiba anumite cunostinte elementare intr-ale economiei.
Asa cum am spus, nu generalizez.
Hai sa nu mai intelegem ce vrem si sa nu mai scriem maculatura degeaba.

| LSMM a răspuns (pentru Abbey7):

Nici ce inseamna "analfabet" nu stii. Ai gasit cuvantul "agramat" (ai dat si link, ai avut impresia ca daca tu nu stii cuvantul, nici altii nu-l stiu) si l-ai pus si pe el acolo. Nici macar n-ai fost capabila sa descoperi de ce te-a facut taranca. In momentul in care vezi o fata care injura, fie si "moderat", te gandesti la una vai de steaua ei, care stie doar sa mentioneze organul genital masculin, pe care evident ca nu il are, si nimic altceva. Cand zici taran, zici un om care nu stie prea multe si arunca vorbe fara sa se gandeasca mult - fara nicio ofensa la adresa taranilor zic asta.

| Bogdan_Stan_1978 a răspuns:

Pai e treba lor nu ne intereseaza de ce vorbesc ele.