| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre fostul inginer șef de la Cernobîl, Anatoli Diatlov?
Mie personal îmi plăcea personalitatea sa puternică, tăria de caracter și fizicul, în ciuda faptului că a comis acea greșeală fatală, nu putem nega că a fost un mascul alfa.
Cine a văzut documentarul și a citit despre el, știe asta.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu a greșit el, au greșit cei ce au proiectat reactorul. Am citit și cartea.

| aumih16 a răspuns:

Un ticalos! dar are si el partea lui de vina! de asemenea si nikolai fomin cu viktor briukhanov sunt vinovati ca si el! incompetenti nu au fost nici aia care au lucrat acolo vezi aleksandr akimov sau leonid toptunov! cat nici lichidatorii cum e vasili ignatenko! dumnezeu sa ii ierte pe toti cei care au murit la cernobil! groaznic sa mori asa radiat!