| HotinAlexandra a întrebat:

Ce parere aveti despre Germania? Eu locuiesc aici si nu prea ma pot acomoda, am mai locuit in Uk si m-am acomodat fara probleme.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intoarce-te in tara unde ai crescut si esti obisnuita!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cea mai faina tara dupa Olanda.
ordine si disciplina.

| Furnicuta000 a răspuns:

Limba urata, oameni reci, vreme urata (pentru altii dar frumoasa pentru mine), tara curata, civilizata, chirii aproape inexistente mai ales pentru romani, multe oportunitati de cariera

| LisaJulie a răspuns:

În țarile germanice romanii se acomodează mai greu! Cel mai bine pentru romani mi se pare în Spania, Franța sau Portugalia deoarece chiar dacă sunt salarii mai mici suntem asemănători cu ei și fiind popoare latine! Totuși în Germania sunt mulți imigranți și este mai ușor sa te obișnuiești! Dacă vrei sa te întoarci în Marea Britanie sau România alegerea este a ta

| MistarGoGu a răspuns:

Depinde CE ASTEPTARI ai de la Germania! Sistem social, de învățământ, medical. Nemtii nu exceleaza la capitolul sociabilitate! Relația cu " auslanders " = strainii este si mai rece fata de conationali! Nici cu chirie plătită si bani de buzunar nu as sta acolo mai mult de 3 luni... de VARA!

| AlexCriss2000 a răspuns:

E o țară frumoasă și curată.
O să te obișnuiești.