| blairelovesmusic a întrebat:

Intrebare pentru cei care locuiesc sau au locuit in SUA: Ce avantaje si dezavantaje aveti/ati avut? Cum va simtiti/v-ati simtit acolo?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ca un strain.

| Lukasssz a răspuns:

Sua,e o tara gigantica, are 50 de state, depinde in mare parte de statul in care vrei sa te muti.
Matusa mea e de 25 de ani in State,dar cel mai mult i-a placut in coasta de vest, Washington si California,a fost si in Nyc si NJ dar a spus ca nu i-a placut la fel de mult ca in vest.
Dezavantajele ar fi taxele cam mari, aglomeratia, poluarea, dar te vei obisnuii in timp.
Si se simte destul de bine, majoritatea de acolo sunt emigrantii deci e clar ca nu sunt xenofobi, mai mult ea s-a casatorit cu un american in urma cu 5 ani.Bafta!